Лайфхаки

Як писати так, аби запам’ятовувати надовго

Людині необхідно постійно вчитися новому, щоб не відставати в оновленні професії і розширювати власний кругозір. Піти на лекцію або прочитати книгу недостатньо, важливо занотовувати інформацію в стислому вигляді, щоб її завжди можна було знайти і повторити. Найзручніший спосіб – конспект. Щоб навчитися робити його швидко та якісно, ​​пропонуємо кілька методів конспектування.

1. Інтелект – карта

Це особливий вид запису матеріалів у вигляді структури. Записи ведуться від центру до країв, інформація розходитиметься на дрібніші частини. Такий метод підходить, коли тобі потрібно структурувати невелику кількість інформації. Наприклад, так запам’ятовуються характеристики історичних особистостей, плани науково-дослідницьких робіт. А ще в інтернеті дуже легко знайти готовий шаблон такої карти, якщо часу зовсім мало.

2. Метод Корнелла

Це система ведення конспектів, розроблена професором Корнельського університету. Спочатку потрібно відокремити горизонтальною лінією знизу майже четверту частину листа, а вертикальною лінією – чверть аркуша з лівого боку. На рештій частині – записуєш основну інформацію. У лівій колонці запиши всі основні тези конспекту – так зручніше переглядати записи. У цю ж колонку можна вписати найцікавіші та найважливіші питання, на які дасть відповідь конспект. У нижню колонку всіх попередніх пунктів потрібно написати короткий переказ конспекту, спираючись на факти і питання з лівої частини.

Цей метод підходить і для записів під час зустрічей, і на робочих нарадах. Використовуй метод Корнелла не тільки для конспектів, а й для самоаналізу. В кінці кожного тижня в основному полі пиши, що доброго і важливого встигла зробити, зліва – зауваження, як можна покращити результат, що не встигла зробити. У нижній частині підводь загальний підсумок тижня. А пізніше, спираючись на цей конспект, складай плани на новий. Це допомагає візуалізувати рівень продуктивності.

3. Візуальний конспект (скетчноутінг)

Для такого конспекту використовуються не тільки таблички, схеми і пропозиції, а ще й малюнки, шрифти різних форм і розмірів та все, що на думку спаде. Завдяки своїй яскравості й незвичайності такий конспект запам’ятається набагато краще за інших.

4. Метод течії

Головна ідея в тому, що запам’ятовування нової інформації – не пасивний процес, коли ти просто переймаєш чужий досвід і записуєш вагомі настанови. Під час лекції або читання в твоїй голові виникають якісь ідеї, думки, пропозиції, пов’язані з почутою темою – записуй їх. Такі нотатки допоможуть зрозуміти, як можна застосувати нові знання.

Якщо ти не любиш незвичайне конспектування і вважаєш, що краще за все просто записувати під диктовку, то є декілька порад, як зробити записи конспекту кращими.

1. Метод пропозицій

Все просто: кожну нову тезу свого конспекту записуй окремим пунктом. Так у тебе вийде перелік пронумерованих тез, які зручно вчити і повторювати.

2. Дослівний конспект

Цей спосіб підходить для конспектування статей, книг та інших письмових джерел. Весь твій конспект складається з цитат. Використовуючи вислови автора, навряд вдасться неправильно інтерпретувати його слова – головна перевага такого виду конспекту.

У будь-якому випадку, який би метод конспектування ти не обрав, якщо прагнеш до знань і готовий приділити цьому час та сили, то обов’язково все вийде. Не бійся дізнаватися щось нове, ніколи не переставай самовдосконалюватися.

Вам також має сподобатись...