Новини

Здорове харчування: п’ять помилок в приготуванні їжі, які позбавляють її корисних властивостей

Досвідчені кулінари знають, що в процесі приготування можна навіть найкорисніший продукт перетворити у шкідливий для здоров’я. Експерти назвали найчастіші помилки, які можуть позбавити їжу корисних властивостей.

Перегрів олії

Багато олій можна розігрівати, але деякі з них, наприклад, оливкова і кокосова, – погано переносять високі температури.

Якщо масло на сковороді димить, це говорить про те, що в найближчі хвилини воно втратить всі свої корисні властивості.

З цієї причини рекомендується при обсмажуванні, гасінні або приготуванні у фритюрі використовувати соняшникову олію, а оливкову або лляну додавати вже в готові страви.

 

Чистка овочів і фруктів

Шкірка деяких овочів і фруктів містить велику частину корисних речовин.

Наприклад, шкірка яблук містить майже весь запас квірцетину – антиоксиданту, який перешкоджає розвитку онкологічних захворювань. Пухнаста шкірка ківі є багатим джерелом вітаміну Е і флавоноїдів.

 

Сіль замість спецій

Якщо блюдо здається вам прісним, не потрібно намагатися поліпшити його смак за допомогою більшої кількості солі, яка має властивість затримувати рідину в організмі і сприяти появі набряків.

 

Читайте також: Як засолити сало, щоб тануло в роті: хитрощі, про які більшість не знає

Для розкриття смаку продуктів можна поекспериментувати зі спеціями і приправами. Вони принесуть тільки користь, окрім того, зі спеціями, на відміну від солі, складніше “переборщити”.

 

Розтоплення меду

Знайомий усім в рідкому стані мед через кілька місяців після збору піддається природному процесу кристалізації і перетворюється в густу пасту.

При цьому він зберігає корисні властивості, і в такому вигляді може зберігатися роками. Деякі домогосподарки розтоплюють його в каструлі або мікрохвильовій печі, прагнучи повернути йому рідку форму.

Це робити вкрай не рекомендується. При нагріванні понад 40 градусів мед втрачає унікальні властивості і перетворюється в звичайний калорійний сироп.

 

Довге приготування овочів

Максимальна кількість корисних речовин міститься в сирих овочах. Але теплова обробка, в залежності від способу приготування, може привести до втрат від 15 до 55% вітамінів і інших корисних елементів.

При цьому деякі вітаміни і антиоксиданти, що містяться в овочах, краще переносять вплив високих температур, але лише якщо йдеться про варіння або приготування на пару.

 

Вам також має сподобатись...