Новини

Фізики пояснили, чому з віком час тече швидше

Чому здається, що в дитинстві рік тривав довше? Сприйняття часу суб’єктивно залежить і від вашого віку, рутини, годин, які ви відводите на відпочинок і сон.

Інженер з Університету Дьюка (США) Адріан Бежан вивчив проблему «мінливості» часу.

Quartz наводить витяги з його ще не опублікованої статті. Згідно з висновками вченого, сприйняття часу грунтується на зовнішніх стимулах і залежить від того, що ми бачимо навколо.

 

«Доба триває 24 години – на всіх годинниках, наручних і настінних, і на баштових. Але фізичний час не збігається з суб’єктивним. Ваше сприйняття часу відрізняється від сприйняття іншої людини », – пише дослідник.

Суб’єктивний час залежить від того, з якою швидкістю мозок обробляє образи – чим ми старше, тим повільніше відбуваються ці процеси.

 

Читайте також: 9 Фактів про суші і роли

 

Тому, коли ви молоді і навколо багато незвіданого (стимулів ззовні), здається, що час тече повільно. З віком «відставання» мозку створює ілюзію швидкоплинності часу, йдеться в роботі вченого.

Дослідник також пов’язує цей феномен з саккадами – швидкими, узгодженими рухами очей в одному напрямку. Між саккадами мозок повинен встигнути обробити отриману візуальну інформацію.

Періоди фіксації в проміжку між саккадами у дітей коротші, ніж у дорослих. Крім того, на цю зорову функцію впливає хронічна втома.

З віком утворюється менше нових нейронних зв’язків, когнітивні процеси сповільнюються, тому здається, що навколишній світ перебуває в постійному поспіху.

Щоб «сповільнити» внутрішній хід часу, вчений рекомендує висипатися – мозку потрібен відпочинок, щоб швидко реагувати на зовнішні стимули.

Вам також має сподобатись...