Новини

Як використовувати мандаринову шкірку для городу: хитрість, про яку багато хто не чув

Невід’ємний атрибут новорічних свят – яскраві мандарини. Цієї пори ми з’їдаємо величезну кількість цитрусових, але не поспішайте викидати шкірки.

Якщо висушити та зберегти шкірку до весни та літа, то її можна з користю та успіхом застосовувати на городі. Розкажемо як.

Мандаринова шкірка – це добрий і, що головне, натуральний засіб для боротьби зі шкідниками посівів.

Морквяна муха

Щоб прогнати шкідника, мандаринові скоринки в кількості 300 г потрібно замочити в 1 літрі води. Настоюватися засіб повинен 3 дні.

Потім 100 мл настою потрібно розвести на відро води та полити морквяну грядку.

Для профілактики грядки потрібно обробляти 1 раз на 7-10 днів.

Читайте також: Які яйця вибрати для новорічних салатів: білі чи коричневі

 

Попелиця

Розчин готується за тим самим рецептом, але використовується виключно з метою профілактики, а не для боротьби з навалою попелиці.

Якщо шкідник вже атакував культури, доведеться використовувати інші засоби боротьби.

Для профілактики розчин готують: 100 г скоринок мандарину настоюють 3 дні в 1 літрі води, після чого обробляють рослини від попелиці.

Плодожерка

500 г мандаринових шкірок потрібно замочити в 10 літрах води і настоювати протягом доби. Потім розчин потрібно прокип’ятити кілька хвилин, остудити, додати 2 столові ложки сечовини та обробити крону дерев.

Павутинний кліщ

Банку кірок апельсинів або мандаринів подрібнюють, заливають літром теплої води та наполягають у темному місці 5 днів. Потім проціджують та розводять у 2 літрах води.

Розчин можна використовувати навіть для кімнатних рослин.

Вам також має сподобатись...