Лайфхаки

Як українським біженцям оформити дитину до школи у Польщі

Українські діти від 7 до 18 років можуть навчатися у Польщі безкоштовно. Які умови прийому до школи, яка система середньої освіти у Польщі – у матеріалі ТСН.ua

Коли діти йдуть до школи, скільки років навчаються у польській школі, яка система оцінок школах Польщі

Польська система освіти іноді змінюється. Нині обов’язково дев’ятирічна освіта.

Спочатку школярі йдуть у нульовий клас (zerówka), який є підготовчим до школи. Зазвичай до нульового класу беруть шестирічних дітей, у деяких випадках – семирічних.

Початкова школа, вісім класів. Зверніть увагу початковою школою (szkoła podstawowa) у Польщі називають саме восьмирічку

Після початкової школи, тобто після восьмирічки, можна обирати загальноосвітній ліцей (liceum ogólnokształcące) або технікум (technikum). У разі закінчення ліцею буде здобута повна середня освіта, технікуму – ще й професію. Термін навчання в ліцеї та в технікумі не менше 2 років, без них вступ до вузів неможливий.

У першому етапі початкової освіти вчителі використовують описову систему оцінок, пояснюють помилки, роз’яснюють неправильно виконані завдання. Далі використовується шестибальна система оцінювання, де абсолютно негативною оцінкою є лише 1, а 6 – це добре. Використовуються плюси та мінуси.

Деякі школи вводять і так звану «вагу оцінки» – waga oceny. Окремо оцінюється поведінка, яка може бути соромною, недоречною, правильною, доброю, дуже доброю і зразковою.

Як влаштувати дитину до польської школи

Без PESELa – ідентифікаційного номера в реєстрі особи, яка постійно або тимчасово проживає на території країни до школи дитину неможливо віддати. Щоб його отримати, потрібно звернутися до Центру обслуговування мешканців уряду міста та заповнити відповідну анкету. PESEL видається безкоштовно.

Державна початкова школа, яка територіально знаходиться поблизу місця проживання дитини з України, зобов’язана прийняти дитину. Щоб підтвердити проживання у районі, де знаходиться школа, не потрібно мати реєстрацію чи договір оренди та його пред’являти, достатньо підтвердження власника житла, в якому проживає українська сім’я.

 

Читайте також: Шахраї розсилають переселенцям повідомлення про фейкові виплати, щоб обікрасти їх

 

Інші державні школи приймуть дитину в тому випадку, якщо вони мають вільні місця. У разі, якщо вільних місць немає, можна звернутися до управління гміну — адміністративної одиниці у Польщі, у тому місці, де мешкаєте.

Дітям старшого віку немає прив’язки до території школи. Тому, щоб влаштуватися до старшої школи, треба звернутися до місцевого управління освіти, де поінформують про вільні місця у навчальних закладах.

Основне, що слід пам’ятати, що навчання дітей віком 7-18 років у державних школах є безкоштовним і незнання польської мови не може заважати вступу дитини до школи. Для тих, хто не володіє польською мовою зовсім або володіє недостатньо, школи організовують безкоштовний години та курси польської мови.

Для вступу до школи потрібно подати заяву та зібрати документи про попереднє навчання – табелі, довідки. Якщо їх немає, потрібно написати заяву про загальну кількість закінчених років навчання та вказати заклад, у якому навчалася дитина.

Рішення про прийняття ухвалює директор навчального закладу. Єдиною перешкодою, як показує досвід, можливо відсутність вільних місць у школі.

Корисна інформація:

Перелік шкіл у Реєстрі шкіл та навчальних закладів.

Інформацію про надходження за телефоном +22 34 74 708 або електронною поштою [email protected]

Вам також має сподобатись...