Новини

У Берліні здивовані рішенням Києва відхилити візит Штайнмаєра

У Берліні рішення Києва відхилити візит президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра до української столиці сприйняли з подивом. Про це заявив представник німецького уряду із посиланням на DW.

“Федеральний президент чітко і недвозначно посідає позицію на боці України”, – наголосив представник уряду.

Він нагадав, що після свого переобрання Штайнмайєр звернувся до президента РФ Володимира Путіна із закликом:

“Зніміть зашморг з шиї України!” – і зазначив, що жодна країна у світі не має права знищувати самовизначення та суверенітет України.

“Німеччина була і залишається в міжнародному масштабі однією з найрішучіших прихильниць України, і це тісно пов’язане із багаторічною роботою нинішнього федерального президента”, – додав він.

 

Читайте також: Велика військова допомога США: більшість зброї вже в Україні – Пентагон

 

У вівторок Штайнмайєр, який перебував у Варшаві, повідомив, що керівництво в Києві відхилило його візит до України. За його словами, президент Польщі Анджей Дуда запропонував йому разом із балтійськими колегами відвідати українську столицю.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник дав зрозуміти, що в Києві швидше очікують на візит канцлера Олафа Шольца, ніж Штайнмайєра.

Як міністр закордонних справ у минулому, Штайнмайєр підтримував тісні контакти, зокрема з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Штайнмаєр також був активним прихильником газопроводу “Північний потік-2” і вважається архітектором дружньої до Росії політики федерального уряду.

Тиждень тому президент Німеччини визнав, що його політика останніми роками щодо Росії була помилковою.

Вам також має сподобатись...