Новини

Росіяни хотіли закидати українців шапками, але втратили і шапки, і техніку, тікаючи від ЗСУ – Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда з сарказмом прокоментував грандіозні плани російських окупантів захопити Україну за три дні лише завдяки своїй кількісній перевагі, не здогадуючись про готовність українців захищати свою батьківщину.

Про це він сказав під час виступу на прес-конференції у Маріїнському палаці у Києві

“Захисники України виявилися набагато героїчнішими, ніж світ здатний був уявити, ніж світ взагалі сподівався побачити. Українці мужньо захищають Україну проти величезної армії найбільшої країни світу, яка думала, що закидає шапками українців своєю кількістю.

А виявилося цілком навпаки: росіяни всі свої шапки втратили, тікаючи поспіхом з України, залишаючи свої танки, бронетехніку та запаси, бо боялися, що українці їх розмозжать та знищать.

Хто міг про це подумати й чекати такого видатного, не простого, не звичайного героїзму! Ну ось я скажу – ми знали та очікували, що українці будуть чинити опір. Ми сусіди і знаємо, що українці завжди були надзвичайно хоробрим народом і що Україна вистоє під ударами агресора.

Пан президент (Зеленський) постійно запевняв мене “Анджей, якщо хтось думає, що росіянам легко захопити Україну, помиляється. Люди тут готові боротися так, як ніде у світі. Будемо захищати Батьківщину до останнього”.

До того ж, Дуда підкреслює, що світові треба продовжувати допомагати Україні не лише гуманітарною допомогою, а й зброєю, без зупинки, інакше російська агресія загрожуватиме всьому вільному світу.

Він зазначив, що прискорити настання миру в Україні можна лише через повну міжнародну ізоляцію Росії, посилення санкцій проти неї, але не через тиск на Україну, щоб вона погодилася на якісь ганебні компроміси з окупантами.

Глава Польщі розкритикував ті країни-члени Європейського Союзу, які затягують та перешкоджають запровадженню чергового пакету санкцій проти Росії щодо ембарго на російські енергоносії.

Польський президент подякував особисто президенту Володимиру Зеленському та Верховній Раді за можливість виступити в українському парламенті. Для нього це велика честь стати першим лідером, котрий особисто виступив у Києві після початку вторгнення Росії 24 лютого.

 

Читайте також: Зеленський присвоїв польському місту звання “Місто-рятівник”

 

Лідер Польщі сказав, що для звичайних людей просто неможливо зрозуміти розумом те, що відбувається в Донецькій та Луганській областях. Сотні українців щодня гинуть, віддаючи життя за незалежність України, і це змушує постійно думати про них.

Водночас Дуда сказав, що бачить і дорожить невимовною вдячністю та прихильністю українців до польського народу та Польщі.

Польський президент розповів, що у перші дні повномасштабної viйни Росії проти України він проводив відверті розмови телефоном із Зеленським, обговорюючи стан справ.

Він казав, що дуже переживав за Україну та президента Зеленського в ті дні, коли російські окупанти обстрілювали Запорізьку атомну електростанцію та погрожували бойовими діями на вулицях Києва.

Вам також має сподобатись...