Журналісти-розслідувачі повідомляють, що президента Росії Володимира Путіна в поїздках супроводжують близько десятьох лікарів, а сам він цікавиться нетрадиційною медициною – наприклад, приймає ванни з екстракту рогів оленів. Це дізнаємося з розслідування “Проекту” до 70-річчя Путіна
Дослідивши контракти, журналісти “Проекту” дійшли висновку, що у 2016-2017 роках президента в середньому супроводжували близько п’ятьох лікарів.
До речі, у листопаді 2016-го Путін не з’являвся на публіці п’ять днів — і в цей період до сочинського санаторію “Русь” заселилися одразу 12 медиків.
До 2019 року, пише видання, Путіна супроводжували вже в середньому дев’ять лікарів.
“Проект” зазначає, що найчастіше із президентом їздить онколог Євген Селіванов, який також займався проблемами щитовидної залози. Його називають “лікарем, який може першим виявити проблеми із щитовидною залозою, у тому числі онкологічні”.
Видання також розповідає про інтерес Путіна до ванн з екстракту пантів (м’яких незакостенілих рогів маралів).
Першим у російській еліті пантовими ваннами зацікавився Сергій Шойгу, тоді голова МНС. У середині нульових він вперше привіз президента на Алтай і переконав його на користь процедури — нібито вона покращує роботу серцево-судинної системи та омолоджує шкіру.
Читайте також: Росія готує відповідь на пропозиції України, бачать “рух уперед”
Путін, який почав більше думати про здоров’я, в одній з поїздок занурився у ванну з варевом з оленячих рогів, що видає специфічний запах.
Знайомий президента стверджує, що того попереджали — немає жодного переконливого доказу користі пантових ванн. Але Путіну сподобалося, з того часу він бував на Алтаї ще неодноразово.
Пізніше його прес-секретар Дмитро Пєсков у відповідь на питання, чи хворий Путін на рак щитовидної залози і чи робили йому якісь операції, пов’язані з онкологією, заявив, що ці твердження “вигадки і неправда”.
На запитання: “Чи правильно я розумію, що Путін не хворий на рак?”, Пєсков відповів: “Правильно”.