Новини

Подоляк відреагував на пропозицію РФ покликати Білорусь до країн-гарантів

Член української переговорної групи Михайло Подоляк відреагував на пропозицію міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, що пропозиції можна подавати, але у фінальному документі їх не може бути. Про це Подоляк заявив у коментарі “Українській правді”:

“У будь-якому переговорному процесі кожна сторона може заявити свої запитальні позиції. Тобто пропонувати своє бачення.

Ми запропонували як потенційні гаранти певні країни демократичного табору з потужними арміями. РФ серед іншого запропонувала Білорусь Як я розумію, виходячи з позиції того, що Білорусь – союзна держава, яка завжди підтримає будь-які російські ініціативи.

Але ще раз повторюю – пропозиції сторін можуть бути різними. Питання лише у фінальному узгодженому документі”.

Зазначимо, що:

8 квітня російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що серед країн-гарантів безпеки України має бути Білорусь.

 

Читайте також: Штайнмайєр підтримав ідею трибуналу над Путіним та Лавровим

 

Перед цим Лавров 7 квітня заявив, що українська переговорна група відійшла від тих позицій, які відбувалися в раунді переговорів 29 березня. В Офісі президента України відреагували, що російська влада влаштовує провокації для тиску.

Україна в рамках домовленостей із росіянами запропонували угоду про міжнародні гарантії безпеки для України, які будуть схожі на механізм колективної безпеки, який діє в НАТО. Тобто у разі нападу чи військової агресії проти України всі країни-гаранти повинні будуть приєднатися до захисту та надати реальну допомогу.

За словами українських переговорників, серед таких країн-гарантів хочуть бачити постійних членів Ради безпеки ООН, а також Німеччину, Канаду, Італію, Польщу, Ізраїль та Туреччину.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю турецьким журналістам сказав, що радники лідерів уже 7 країн готові обговорювати зміст угоди про міжнародні гарантії безпеки, а саме США, Велику Британію, Туреччину, Польщу, Німеччину, Францію, Ізраїль.

Вам також має сподобатись...