Новини

Путін готується до затяжного конфлікту – глава розвідки США

Розвіддані у США вважають, що агресія президента Росії Володимира Путіна в Україні, ймовірно, стане “непередбачуваною та ескалаційною” найближчими місяцями.

Про це заявила директорка Конгресу національної розвідки Авріл Хейнс.

Виступаючи у вівторок перед сенатським комітетом збройних сил, Хейнс окреслила темну і невизначену картину наступного етапу путінського вторгнення.

Вона сказала, що його наступний крок буде важко передбачити частково тому, що “Путін стикається з невідповідністю між його амбіціями та поточним потенціалом звичайних озброєнь Росії”.

Хейнс додала, що ситуація на місцях може “підвищити ймовірність того, що президент Путін вживате більш рішучих заходів”, включаючи “запровадження військового стану, переорієнтацію промислового виробництва або потенційну ескалацію військових дій”.

Хейнс також зазначила, що цілі Путіна сягають далеко за межі Д0нбасу.

“Навіть якщо вони досягнуть успіху, ми не впевнені, що бойові дії на Донбасі фактично покладуть край конфлікту”, – сказала вона.

У найближчій перспективі Путін, за її словами, хоче захопити Донецьку та Луганську області, взяти під контроль місто Херсон та потенційно розширити сухопутний шлях у невизнане Придністров’я.

 

Читайте також: Армія РФ відстає на 2 тижні від планів Путіна – Пентагон

 

Але розвідувальна спільнота вважає, що для досягнення Придністров’я Путіну потрібно буде провести повну мобілізацію всередині Росії, чого він ще досі не зробив.

“Оскільки і Росія, і Україна вважають, що вони можуть продовжувати домагатися прогресу у військовому відношенні, ми не бачимо життєздатного шляху переговорів принаймні у короткостроковій перспективі”, – сказала Хейнс.

Водночас розвідувальна спільнота не вірить, що Путін застосує ядерну зброю, якщо не відчує, що є загроза існуванню Росії.

Генерал-лейтенант Скотт Беррієр зі свого боку, голова Розвідувального управління Міністерства оборони, також окремо заявив, що США не очікують, що Росія найближчим часом застосує тактичну чи бойову ядерну зброю.

Вам також має сподобатись...