Новини

Чому Порошенка не випустили з України – джерела

Причиною відмови у виїзді п’ятому президентові України лідеру “Європейської солідарності” Петру Порошенку прикордонники назвали проблему із підтвердженням дійсності дозвільного документа.

Про це повідомляють співрозмовники УП у Державній прикордонній службі

За даними джерел УП, о 21.50 27 травня до пункту пропуску “Рава-Руська” у Львівській області прибув Порошенко, який є членом комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського союзу, та 5 людей, які його супроводжують.

Під час проходження паспортного контролю було надано копію розпорядження голови Верховної Ради Руслана Стефанчука про відрядження Постійної делегації ВРУ у Парламенській асамблеї НАТО та працівника апарату ВРУ до Литовської Республіки для участі у весняній сесії ПА НАТО.

У той же час, як зазначає співрозмовник УП, під час перевірки цього документа виявилося неможливим встановити його дійсність: не зчитувався QR-код.

За даними УП, Порошенко та його оточенню роз’яснили, що у зв’язку з вищезгаданим вони не можуть перетнути державний кордон.

О 23.50 екс-президент і люди, які його супроводжували, повернулися на територію України.

До того ж, п’ятому президентові України і вдруге відмовили у перетині державного кордону України з Польщею.

Оточення Порошенка звинуватило владу в “політичному замовленні” і підкреслило, що правоохоронці не мали жодних підстав відмовляти у виїзді Порошенка, адже він як нардеп не є військовозобов’язаним і має на руках документи про робоче відрядження.

Зауважимо, імовірно, Порошенко не має права виїжджати, адже він є підозрюваним.

П’ятому президенту України Петрові Порошенку повідомлено про підозру в державній зраді і сприянні діяльності терористичних організацій, про це повідомляла прес-служба Держбюро розслідувань 20 грудня.

Справа стосується організації злочинної схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприяння “ЛНР” та “ДНР” на загальну суму близько 1,5 млрд грн.

 

Читайте також: США все-таки схвалили передачу Україні реактивних систем залпового вогню – NYT

 

“П’ятий президент України підозрюється в тому, що він, діючи за попередньою змовою із групою осіб, зокрема, з числа представників вищого керівництва РФ, сприяв діяльності терористичних організацій “ЛНР” та “ДНР””, – йдеться в повідомленні.

А також заарештований народний депутат Віктор Медведчук дав свідчення про виведення магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» та закупівлю вугілля з окупованих територій, повідомила Служба безпеки України.

19 січня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Порошенко був зобов’язаний перебувати на території Києва та Київської області, повідомляти суд про своє переміщення та здати паспорт для виїзду за кордон.

За повідомленням, він, зокрема, розповів подробиці про роль п’ятого президента Петра Порошенка. Медведчук стверджує, що Порошенко «забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях» у тому, що стосувалося трубопроводу.

«Щоб цей трубопровід став приватною власністю, а по факту – власністю самого Порошенка, необхідно було виконати низку дій… Суди, прокуратура, Антимонопольний комітет, Фонд держмайна – всі вони приймали рішення, звісно, необхідні для особистих інтересів президента Порошенка», – цитують парламентаря в Службі безпеки.

Вам також має сподобатись...