Новини

Німців чекатиме падіння добробуту через війну в Україні – Штайнмаєр

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав німців готуватися до погіршення матеріального становища внаслідок війни РФ проти України. Про це повідомляє Spiegel, цитуючи відеозвернення президента.

Штайнмайєр зазначив, що жорсткі санкції Заходу проти Росії неминуче обернуться нестабільністю та певними втратами також для Німеччини, і наголосив, що якщо солідарність з Україною – це не лише слова, треба бути готовими до цього.

“Так, нас у Німеччині теж чекають непрості дні… Попереду багато труднощів. Наша солідарність і підтримка, наша готовність до обмеження будуть ще довго”, – сказав президент.

Штайнмаєр також сказав, що розуміє страх і шок людей від того, що в Європі стала можливою повномасштабна війна.

 

Читайте також: Путін може спробувати нав’язати Україні “корейський” сценарій – голова ГУР

 

“Але ми можемо протиставити цьому страху нашу оборону і нашу людяність, наше прагнення миру і віри у свободу і демократію, які ми завжди захищатимемо. Віра у свободу і демократію сама по собі не зупинить танк.

Але я також знаю, що танк не може зруйнувати цю віру. Ніяка армія, жодні репресії не сильніші за віру у свободу і демократію в серцях людей”, – зазначив Франк-Вальтер Штайнмайєр.

Він згадав свої слова кілька місяців тому про те, що Путіну не варто недооцінювати силу демократії та сказав, що тепер очевидно, що він недооцінив її – недооцінивши готовність українців чинити опір, а Заходу – рішуче реагувати.

Штайнмаєр виступив зі своєю промовою перед концертом класичної музики “За свободу та мир” у палаці Бельвю, його резиденції.

Вам також має сподобатись...