Новини

Українська делегація на переговорах розповіла деталі бажаного договору про гарантії безпеки

Україна хоче отримати такі гарантії безпеки від країн-підписантів, які будуть жорсткішими, ніж 5 стаття НАТО. Про це заявив глава української делегації Давид Арахамія на брифінгу після переговорів із РФ

“Тема безпеки в Європі дала велику тріщину, вона не працює.

Ми вийшли з офіційною пропозицією. Відразу говорю, ми нічого не підписували, ми просто доносимо нашу позицію як переговорники до Росії

Про нову систему гарантій безпеки для України. Ми наполягаємо, щоб це був договір, який підписуватимуть усі гарантії безпеки, ратифікуватимуть (парламенти країн – ред.), щоб не повторювати помилку, як у Будапештському меморандумі, що це виявився просто папірець.

Бажаємо, щоб це був працюючий міжнародний механізм з конкретними гарантіями безпеки для України, де країни-гаранти діятимуть за аналогом 5 статті НАТО, але навіть жорсткішим, бо є механізм мотивації. Ми говоримо – протягом трьох днів мають проводитися консультації, це може бути агресія, гібридна війна, замаскована війна під будь-який формат.

Після цього країни-гаранти повинні надати нам військову допомогу збройними силами, озброєнням, закритим небом – всього того, що нам зараз так необхідно, і ми не можемо отримати.

 

Читайте також: Кадиров про переговори: Потрібно знищити бандерівців, а потім вирішувати

 

Така наша пропозиція. Кого бачимо серед гарантів – країни Радбезу ООН (Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль).

Ми пропонуємо вільне приєднання до договору гарантій: якщо інші країни хочуть приєднатись, ми дамо їм таке юридичне право.

Звичайно, ми маємо неврегульовані питання з ОРДЛО та Кримом, тому гарантії тимчасово не працюватимуть на ці території. Деякі країни вже дали попереднє узгодження, але ми чекаємо на офіційні повідомлення.

Це та система, на якій ми хочемо збудувати нове майбутнє України з точки зору безпеки.
Також ці гаранти мають допомагати вступати Україні до ЄС”.

Зазначимо, що Україна зможе підписати міжнародний договір про гарантії безпеки лише після проведення загальнонаціонального референдуму з цього питання.

Вам також має сподобатись...