Новини

Джонсон запропонував Зеленському створити окремий від ЄС союз

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон запропонував президентові України Володимиру Зеленському створити новий міжнародний альянс, який протистоятиме Росії та стане альтернативою ЄС.

Про це повідомило італійське видання Corriere Della Sera із посиланням на джерела.

“Лондонський прем’єр пропонує нову систему політичних, економічних та військових альянсів – альтернативу Європейському Союзу – яка збере країни, об’єднані недовірою до Брюселя, а також до відповіді Німеччини на військову агресію Росії”, – йдеться у публікації видання.

За джерелами, які були присутні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Борис Джонсон працює над ініціативою вже більше місяця.

Крім того, свою ідею прем’єр Британії вперше представив Володимиру Зеленському, коли президент України зустрічав його у Києві 9 квітня.

Модель Європейського співтовариства, яке прагне створити Борис Джонсон, визначала б Великобританію як лідера та включала, окрім України, Польщу, Естонію, Латвію та Литву, а також, можливо, Туреччину на більш пізньому етапі.

Після візиту прем’єра Британії до Києва переговори продовжуються, і заохочення Британії до України стають наполегливішими і докладнішими, зазначає видання.

 

Читайте також: Павла Зіброва загнобили за “концерт на весіллі багатіїв” під час viйни: з’явилася реакція артиста

 

Джонсон пропонує союз держав, які ревно ставляться до свого національного суверенітету, економічно ліберальні та повні рішучості протистояти військовій загрозі з боку Москви.

Уряд у Києві, за даними видання, поки що не зайняв жодної позиції з британської ініціативи, але й водночас не відкинув її.

Ймовірно, Володимир Зеленський очікує на європейський саміт 23 червня, коли лідерам 27 країн-членів ЄС буде запропоновано вирішити, чи надавати Україні статус кандидата, щоб офіційно розпочати переговори про вступ до Євросоюзу.

Вам також має сподобатись...