Новини

Польща вносить спеціальний закон щодо українських біженців

Вже наступного тижня польський уряд внесе до Сейму спеціальний законопроєкт щодо прав та гарантій для біженців з України. Про це повідомляє портал Onet.pl.

Такий законопроєкт має відповісти на ключові питання щодо правових підстав перебування українців у Польщі. Наприклад: Що робити мігрантам? Скільки часу вони можуть легально перебувати у Польщі та які у них права?

Враховуючи те, що ця проблема виникла лише останніми днями, законопроєкт готується в терміновому режимі. Тому поки що невідомо, які саме соціальні гарантії планують надати українцям.

Проте представники правоохоронних організацій, залучених до розробки цього документа, вже наголошують на його двох недоліках, які треба терміново виправити.

 

Читайте також: На Волині затримали білоруського десантника

 

Перша проблема – дискримінація українців, які прибули до Польщі до 24 лютого та після. На статус біженця можуть претендувати лише ті, хто прибув до Польщі з початку агресії РФ.

Проте ті, хто перебував у Польщі, раніше такого права не матимуть, хоча найчастіше вони вже не мають можливості повернутися додому.

Друга проблема – це захист дітей, які прибули до Польщі без документів. Уряд пропонує соціальні виплати польським сім’ям, котрі взяли до себе українських дітей. Однак у разі дітей без документів ця норма не працюватиме.

Додамо що, за даними польської влади, наразі до країни прибуло близько 600 тис українців.

Вам також має сподобатись...