Новини

Папа Франциск хоче поїхати до Путіна в РФ, а до Києва поки не планує

Папа Римський Франциск заявив, що готовий зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві, а от сенсу їхати до Києва поки що не бачить.

Про це він заявив в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.

“У перший день viйни я дзвонив президенту України Зеленському. Путіну ж я не дзвонив. Я чув його у грудні на свій день народження, але цього разу ні, я не дзвонив.

Я хотів зробити чіткий жест, і для цього пішов до російського посла “Я попросив їх пояснити, я сказав: “Будь ласка, зупиніться”.

Потім я попросив кардинала Пароліна після двадцяти днів агресії передати Путіну повідомлення, що я готовий поїхати до Москви”, – сказав Папа Римський.

Як повідомив Франциск, він все ще чекає на відповідь Путіна і побоюється, що “він не хоче зустрічі цього разу”. І додав, що поки що не планує візит до України.

“До Києва я поки не поїду. Я послав кардинала Майкла Черні та кардинала Конрада Краєвського, які вирушили туди вчетверте. Але я відчуваю, що мені не потрібно їхати.

 

Читайте також: Армія РФ значно ослабла внаслідок вторгнення в Україну – британська розвідка

 

Спочатку я мушу поїхати до Москви, спочатку я маю зустрітися з Путіним. Але я також священик, що я можу зробити? Я роблю те, що можу”, – сказав Папа Римський.

За його словами, він намагається зрозуміти джерела поведінки Путіна та мотиви, що штовхають його на таку жорстоку агресію. За словами Папи, “можливо, гавкіт НАТО під дверима Росії” спонукав Путіна погано відреагувати та розв’язати війну.

Папа також зізнався, що 40 хвилин розмовляв із російським патріархом Кирилом.

“Перші двадцять хвилин він зачитував мені всі виправдання viйни. Я послухав і сказав: я нічого цього не розумію. Брате, ми не чиновники, ми не можемо використовувати мову політики, але у нас є мова Ісуса”, – сказав Франциск.

Вам також має сподобатись...