У Литві відбулася секретна конференція, на якій обговорювали, як використати вторгнення Росії в Україну для усунення від влади президента РФ Володимира Путіна.
Про це пише Bild.
На зустріч приїхали близько 70 учасників – колишні провідні політики, експерти, журналісти і правозахисники, зокрема росіяни, які давно живуть за кордоном.
Кореспондент видання побував на зборах, організованих міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом. Він зазначає, що на закритому форумі учасники не стримувались у висловлюваннях.
“Путін приніс до Росії путінізм так само, як Гітлер зробив фашизм соціально прийнятним у Німеччині. Ось чому сьогодні до рейху Путіна потрібно ставитися, як до німецького рейху в роки viйни з 1939 по 1945 рік. Німців пригнічував Гітлер, так само, як росіян гнітить Путін, але обидва народи полегшили це своїм деспотам”, – сказав один учасник із Санкт-Петербурга.
“Російський світ” – це расистська ідеологія, люди на Заході не усвідомлюють цього, – теж говорив один з учасників.
“Путін вважає, що росіяни етнічно вищі за українців, тому він має право відбирати в українців дім і підпорядковувати їх. Тому потрібна “депутинізація” Росії, і якнайшвидше”, – додав інший учасник.
Читайте також: Джонсон запропонував Зеленському створити окремий від ЄС союз
На конференції обговорювали три можливі сценарії “депутінізації”.
Перший та найоптимістичніший сценарій: “Росія стане великою Україною”. Тріщини в режимі призводять до кінця нинішнього режиму, проводяться демократичні вибори, і Росія розвивається українським шляхом. Але це дуже малоймовірно.
Сценарій другий: Путіна скидають його генерали в армії та спецслужбах, а на зміну приходить новий, менш войовничий режим. Присутні також бачать у цьому можливість для Росії. “Будь-які зміни – це крок уперед у нинішній ситуації”, – сказав один із учасників.
Сценарій страху: “Повстання знизу”. Якщо “неосвічені маси” повстануть проти режиму страху, розпачу та бідності, виникнуть умови, подібні до війни, почнуться вуличні бої у всіх містах, а Росія розпадеться на багато республік.