Новини

Міжнародний суд ООН наказав Росії негайно зупинити війну проти України

Міжнародний суд ООН у Гаазі зобов’язав Росію припинити військові дії, що почалися 24 лютого 2022 року в Україні, заявленою метою яких було “запобігання і покарання” нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

Про це оголосила головний суддя Міжнародного суду ООН Джоан Донох’ю у середу.

“Російська Федерація повинна, чекаючи остаточного рішення у справі, призупинити військові дії, що почалися 24 лютого 2022 року, на території України”, – заявила суддя.

 

Читайте також: Михайло Подоляк прокоментував “мирну угоду”, опубліковану Financial Times: запит російської сторони

 

Суд вважає, що Російська Федерація повинна гарантувати, що будь-які військові або нерегулярні з’єднання, які можуть керуватися нею або підтримуватися, а також будь-які організації або особи, які можуть опосередковано нею контролюватись, не вживатимуть подальших заходів у цих операціях”, – додала суддя. .

Оголошуючи рішення, суддя також зазначила, що суд має юрисдикцію для розслідування того, чи відбувається геноцид в Україні – після позову, поданого Україною проти Росії.

Суддя пояснила, що суд не має доказів того, що Україна робить геноцид на своїй території, як стверджувала Росія.

Суддя зазначила, що суд має сумніви, чи дозволяє конвенція про запобігання геноциду односторонні військові дії в іншій державі для запобігання геноциду.

Вам також має сподобатись...