Лайфхаки

Чи приїде до вас “швидка” під час воєнного стану чи комендантської години

“Швидка” продовжує працювати цілодобово та виїжджає на виклики навіть під час комендантської години. Проте пацієнтам слід пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги, повідомляють у МОЗ.

Дзвонити на номер 103 варто за невідкладного стану, що загрожує життю та здоров’ю людини і може призвести до різкого погіршення стану у разі ненадання екстреної медичної допомоги. Про це можуть свідчити проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі.

Диспетчер “швидкої” спілкується з абонентом та приймає рішення про подальші дії. Якщо є підходящі підстави, він спрямовує бригаду до пацієнта. Якщо таких підстав немає, то консультація може бути надана по телефону.

Рішення про необхідність госпіталізації приймає лікар бригади “швидкої” на основі наявного симптомокомплексу конкретного пацієнта.

 

Читайте також: “Рідного міста вже немає” – Андрій Бідняков показав відео зруйнованого окупантами Mарiyпoля

 

Варто зазначити, що бойові дії ускладнюють роботу екстреної бригад медичної допомоги. Наприклад, під час оголошення повітряної тривоги можлива затримка при виїзді бригад “екстренки”.

Крім того, на жаль, в умовах активних бойових дій швидка може не виїхати на виклик. Йдеться про так звану “червону зону”, коли можливість надати медичну допомогу відсутня через інтенсивні обстріли.

Тому громадянам слід бути уважними і не нехтувати сигналами повітряної тривоги, а по можливості евакуюватися із зон, де продовжуються інтенсивні обстріли. Адже перебуваючи у безпеці, ви зменшуєте навантаження на лікарів та роботу екстрених служб.

Вам також має сподобатись...