Новини

ЄС представив шостий пакет санкцій

Президентка Єврокомісії подала деталі шостого пакету санкцій проти Росії за її агресію проти України.

Про це вона заявила, виступаючи у Європарламенті.

Урсула фон дер Ляйєн наголосила, що майбутнє Євросоюзу пишеться в Україні.

“Сьогодні ми представляємо наш шостий пакет санкцій. Перше. Ми додаємо до списку санкцій високопоставлених військових і чиновників, які вчинили військові злочини в Бyчi, і тих, хто відповідальний за нелюдську облогу Мaрiyпoля.

Це спрямовує ще один важливий сигнал усім злочинцям Кремля: ми знаємо, хто ви, ми притягнемо вас до відповідальності, ви не уникнете цього.

“Друге. Ми нарешті “десвіфтизуємо” Ощадбанк. Ощадбанк – це найбільший банк Росії, він тримає близько 37% всього банківського сектора, але ми також десвіфтизуємо інші великі банки в Росії”, – сказала президентка Єврокомісії.

За її словами, цей захід вразить банки, які критично важливі для фінансової системи РФ.

Третім елементом нового пакету є санкції проти трьох великих державних мовників Росії, вони більше не зможуть розповсюджувати свій контент у будь-якій формі в ЄС.

І останнім елементом шостого пакету санкції фон дер Ляйєн назвала нафту.

“Зараз ми вирішуємо питання нашої залежності від російської нафти. Давайте зрозуміємо: це буде нелегко. Деякі країни-члени сильно залежать від російської нафти. Але ми просто маємо над цим працювати.

 

Читайте також: Євген Кошовий розповів про спілкування з Володимиром Зеленським зараз

 

Зараз ми пропонуємо заборонити російську нафту. Це буде повна заборона на імпорт усієї нафти. російської нафти, морської та трубопровідної, сирої та очищеної.

Ми подбаємо про те, щоб припинення поставок російської нафти відбувалося поступово та впорядковано, таким чином, щоб ми та наші партнери могли забезпечити альтернативні шляхи постачання та мінімізувати вплив на світові ринки”, – – зазначила вона.

Також президентка Єврокомісії пояснила, що постачання сирої нафти з РФ припиниться вже протягом шести місяців, а продуктів нафтопереробки – до кінця року.

“Таким чином, ми максимізуємо тиск на Росію, водночас мінімізуючи побічні збитки для нас та наших партнерів у всьому світі. Тому що, щоб допомогти Україні, наша власна економіка має залишатися сильною.

Всіма цими кроками ми позбавляємо російську економіку її здатності до диверсифікації та модернізації. Путін хотів стерти Україну з карти. У нього явно не вийде. Навпаки: Україна виникла в єдності. І це його власна країна, Росія, тоне”, – наголосила фон дер Ляєн.

Зазначимо, Єврокомісія представила проект шостого пакету санкцій, у якому винятки з нафтового ембарго надані Угорщині та Словаччині, які сильно залежать від російської нафти.

Вам також має сподобатись...