Поява дрібних подряпин призводить до погіршення зовнішнього вигляду скляної поверхні, чи це вікно, стіл, дзеркало або дверцята шафи.
Прибрати подряпини найчастіше можна за допомогою підручних засобів, таких, як лак для нігтів, поліроль, зубна паста та суміш на основі соди.
Безбарвний лак для манікюру
Перед тим, як застосувати прозорий лак для нігтів, потрібно вимити та висушити скло. Потім обробити спиртовим очисником, щоб прибрати жир.
Після того, як все висохло, наноситься лак. Після висихання лаку ватною паличкою та засобом для зняття лаку видаляються надлишки. В кінці все полірується м’якою ганчіркою.
Поліроль для металу
Для видалення подряпини пошкоджене місце полірується м’якою тканиною, на яку було попередньо нанесено засіб. Після кількох повторень подряпина перестає бути помітною.
Зубна паста
Перед початком роботи пошкоджена поверхня очищається від забруднень.
Потім для видалення дефекту на м’яку тканину наноситься невелика кількість пасти та акуратно полірується. Процедура проводиться кілька разів.
Читайте також: Сирна запіканка з яблуками в мікрохвильовій печі
Рідкий поліроль для кузова
Порятунок для автомобілістів. Поліроль наноситься на м’яку тканину та поверхню скла і акуратно полірується. Можна кілька разів досягти максимального ефекту.
Паста ГОІ
Для усунення дефекту невелика кількість армійської пасти натирається на повстяну тканину та акуратно втирається у скло. Спосіб підходить лише для неглибоких ушкоджень, оскільки у глибоких подряпинах ГОІ може застрягти.
Суміш соди та тальку
Для її приготування сода та тальк додаються у невелику кількість води так, щоб вийшла густа кашка. Потім отриманий засіб наноситься на м’яку тканину та втирається у пошкоджене місце. Надлишки потрібно видалити.
Для скла автомобілів застосовують оксид церію – для полірування лінз. Порошок оксиду церію потрібно змішати з водою, нанести тонким шаром на пошкоджене скло та полірувати м’якими рухами.