Новини

ЄС хоче спростити легальну міграцію, насамперед – українцям

Єврокомісія внесла пропозицію спростити легальну міграцію до ЄС. Відповідні ініціативи схвалили єврокомісари 27 квітня. До них входить пілотний проєкт для українців, які рятуються в країнах Євросоюзу від російської агресії.

Про це повідомляє DW, а також сайт Єврокомісії.

У пакет увійшли проекти зміни двох директив ЄС – про тимчасовий та постійний дозвіл на проживання.

Щодо тимчасового дозволу на проживання, то Єврокомісія пропонує дозволити подаватися на нього не лише з території країни ЄС, де людина хоче працювати, але також і з території, де вона живе. На розгляд заяви – чотири місяці.

До того ж пропонують  включити у ці терміни видачу візи, необхідної для в’їзду до цієї держави ЄС, а також проведення перевірки на ринку праці.

Також пропонується скасувати обмеження, за якими громадяни третіх країн з тимчасовим дозволом на проживання в ЄС не можуть змінювати роботодавця. У разі втрати роботи дозвіл на проживання має діяти ще три місяці.

Безстроковий дозвіл на проживання можна отримати після п’яти років проживання на території ЄС – але лише в одній країні.

“За допомогою цього пакету ми спрощуємо процес подання заявок на проживання та роботу в ЄС та посилення прав резидентів та членів їхніх сімей.

Я впевнена, що ми пропонуємо надійний шлях залучення нових талантів до ЄС на сьогодні та завтра”, – зазначила єврокомісар із внутрішніх справ Ільва Йоханссон.

 

Читайте також: Як отримати медичну допомогу сімейного лікаря, педіатра чи терапевта внутрішнім переселенцям

 

Водночас схвалено ініціативу щодо пілотного проекту пошуку талантів – він запрацює саме для біженців з України.

Єврокомісія запропонувала інструменти пошуку спеціалістів для вакансій, які вже існують. У середині 2023 року планується створити спеціальну платформу, де зможуть зареєструватися люди з певною кваліфікацією, які живуть у третіх країнах, але бажають працювати в ЄС.

Проте цього літа Єврокомісія хоче запустити пілотного для українських біженців. За словами Йоханссон, пілотний проект може допомогти державам ЄС адаптувати мігрантів.

Наприклад – знайти вчителів з України, щоби взяти їх на роботу для підтримки українських дітей-біженців.

І вже до кінця 2022 року, цей проект має запрацювати і щодо громадян інших країн: Марокко, Тунісу та Єгипту.

Вам також має сподобатись...