Новини

Міністр оборони США: Росія суттєво не змінить перебіг війни гіперзвуковими ракетами

19 березня російські окупанти офіційно заявили, що завдали удару гіперзвуковими ракетами “Кинжал” по підземному складу боєприпасів у Делятині Івано-Франківської області. У Збройних силах згодом підтвердили факт ракетного удару по складу, але не сказали якимось типом ракети.

Американські чиновники анонімно розповіли журналістам, що вони фіксували застосування Росією гіперзвукових ракет ще за тиждень до удару по Делятину.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк 20 березня заявив, що Росія завдала ще одного ракетного удару системами “Кинжал” по складу в Миколаївській області.

Так ось міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що застосування Росією гіперзвукових ракет суттєвої ролі у війні проти України не відіграє – AFP з посиланням на заяву Остіна

“Я не розглядав це як істотне зміна під час війни.

Я думаю, що причина, чому він (Путін – ред.) вдається до цих видів озброєння, полягає у його спробі відновити наступальний потенціал. І знову ж таки ми бачили, як він атакує міста та містечка, мирних людей, і ми думаємо, що це буде продовжуватися і далі”.

 

Читайте також: Шість країн Європи вже почали розслідувати російські військові злочини в Україні

 

Він додав, що Пентагон не буде офіційно ні підтверджувати, ні ставити під сумнів факт застосування росіянами такого типу ракет.

Остін додав, що російські війська застрягли на своїх позиціях і не можуть просунутися далі.

Він зазначив, що українські військові ефективно застосовують види озброєння, надане їм західними партнерами.

Міністр також зазначив, що вони мають дані про набір росіянами сирійських найманців для війни в Україні, але немає інформації, що ці найманці вже з’явилися на полі бою в Україні.

Також представники розвідувальних агенцій Заходу та військові експерти вважають, що наступні два тижні стануть вирішальними під час російсько-української війни, адже Росії потрібно відновити втрачений шанс для наступу.

Вам також має сподобатись...