Лайфхаки

Як волонтерам дбати про своє психічне здоров’я під час війни: симптоми емоційного вигорання

Важливо берегти своє ментальне здоров’я та дбати про своєчасний відпочинок, щоб не мати емоційного вигоряння.

Симптоми емоційного вигоряння волонтерів перераховує Центр громадського здоров’я України.

  • Емоційне виснаження, втрата енергії (зокрема фізичної), почуття безсилля, зношеності, спустошеності.
  • Негативне ставлення до інших людей, дистанціювання від них, звинувачення тих людей, яким ти допомагаєш, у тому, що вони не можуть впоратися, є слабкими духом і дозволяють собі таку поведінку.
  • Низький рівень особистих досягнень, коли людина перестає бути компетентною, втрачає здатність бути ефективною, зосереджується на завданнях, а не на їхньому результаті.

“Важливо вміти розпізнати фізичні та емоційні ознаки стресу. Це може бути як головний біль або біль у шлунку, так і зміна поведінки (неважливо, чи стала людина активнішою чи пасивнішою — зміна відбулася)”, — повідомляють експерти.

Це відбувається тому, що в певний момент людина відчуває, що хронічний стрес, який він переживає, виснажує його, і в нього немає сил з нею впоратися. Тому людина може почуватися втомленою і не мати бажання займатися тим, що зовсім недавно приносило йому задоволення.

Також на емоційний стан волонтерів впливають умови роботи. Уявіть собі, що кожна людина, яка звертається до цього волонтера, очікує, що у нього неодмінно будуть ресурси та можливості йому допомогти та ризикувати заради того власним життям під обстрілами.

Або волонтер знайде медикаменти чи обладнання, яке в Україні розібрали ще у перші дні війни та яке не постачалося наново. Волонтера можуть сприймати як супергероя, який здатний на все, хоча волонтер — це така сама людина, як і ми, яка вибрала допомагати нужденним.

 

Читайте також: У РФ опублікували повний список зірок, яким заборонено в’їзд до Росії на 50 років: MONATIK, Дорофєєва, Барських та інші

 

Важливо, що волонтери потребують також базових речей для турботи про власне здоров’я: здоровий сон, збалансоване харчування, фізичні навантаження та спокійний емоційний стан. Волонтери також мають близьких, яких вони повинні дбати. Потреба «розриватися» досить виснажує.

Тому дбайте про себе і переконайтеся, що ваші знайомі, залучені до волонтерства, також не забувають про відпочинок. Ось що можна зробити:

Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати. Приготуйте сніданок, вийдіть на коротку прогулянку, випийте каву, прочитайте кілька сторінок перед сном.

Як собі допомогти

  • Дотримуйтесь графіку дня, це надзвичайно важливо. Намагайтеся працювати протягом дня і не працювати вночі чи навпаки. У вас має бути можливість поспати, інакше якщо ви непродуктивні, то ви навряд чи зможете ефективно виконувати свою роботу.
  • Харчуйтесь регулярно і правильно. Збалансована їжа, багата на вітаміни і мікроелементи, може зміцнити ваш організм. Також правильне харчування позитивно впливає на ваше психічне здоров’я, а волонтерам дуже важливо мати стабільний емоційний стан.
  • Дотримуйтесь режиму сну. Повноцінний сон має тривати 7-8 годин. Про те, як швидко заснути, якщо ви тривожні, ми писали за посиланням.
  • Залишайтеся на зв’язку із близькими. Це важливо.

Вам також має сподобатись...