Коли люди з головою поринають у свою роботу, не залишається часу на те, щоб як слід подбати про свій відпочинок.
Особливо про правильний режим сну. Більше того, найчастіше цей процес повністю пускається на самоплив. На повноцінний відпочинок залишається дедалі менше часу. Навіть у ті дні, коли виспатися справді виходить, людина все одно відчуває себе розбитою та виснаженою.
Психологи радять позбавитися деяких шкідливих звичок, які заважають виспатися як слід. На них зазвичай ніхто не звертає уваги, але краще вчасно їх позбутися.
Активність перед сном
Якщо здається, що можна миттєво відключитися від усіх денних турбот і заснути, це чергова помилка. Щодня перед тим, як вирушити в ліжко, потрібно дати собі час розслабитися і очистити свою голову від суєти дня, що минув.
Психологи радять вести спокійнішу діяльність хоча б за годину до сну. Важливо провітрити кімнату, щоб у ній було більше кисню. Якщо стане прохолодно, то можна просто одягнутись тепліше.
Телефон перед сном
Читайте також: Мало хто знає: 5 речей, чому слід мити і прати щотижня чи частіше
Багато хто любить перед сном посидіти в соціальних мережах, переслати безліч повідомлень, почитати новини і перевірити пошту. У результаті це перетворюється на звичку, більше схожу на невроз. Хоча ліжко призначене зовсім не для цього, а лише для того, щоб забезпечити солодкий сон.
Якщо не вдається заснути хвилин 20, найкраще встати і просто походити квартирою, а не навантажувати себе новою інформацією з телефону. Можна почитати книгу, але бажано робити це не в ліжку. Не потрібно лягати в ліжко доти, доки справді не захочеться спати.
Висипатися лише у вихідні
Багато працівників у будні сплять по 4-5 годин, зате у вихідні люблять повалятися в ліжку до обіду. Щодня вони обіцяють собі, що ляжуть врятувати раніше, але не виходить.
При цьому експерти радять лягати спати завжди в той самий час, щоб не порушувати внутрішні ритми організму. Різний час сну порушує добовий ритм, який пов’язаний з мозковою активністю та безпосередньо впливає на вироблення гормонів та регенерацію клітин.