Лайфхаки

Як найкраще зварити макарони? Поради італійських шеф-кухарів.

Здається, що може бути простішим, аніж приготувати макарони? Але вони ж можуть злипнутись, або будуть не такими вже й смачними. Одним словом, читайте 10 порад від найкращих кухарів Італії, як приготувати справжню італійську пасту.

1. Кількість води. Можна сказати, що вода тут найголовніший інгредієнт. Її повинно бути не менше літра на кожні 100 г макаронів. Якщо ж варите всю пачку – тоді беріть велику каструлю, бо води в каструлі має бути 2/3.

2. Якість води. Ще одна важлива умова – якісна вода. Найкраще – фільтрована. Макарони поглинають воду, а хлорований присмак, звісно, це не смачно.

3. Сорт макаронів. Найголовніше , на що потрібно звернути увагу при покупці пасти – сорт пшениці. Смачні, якісні й корисні макарони – лише з пшениці твердих сортів.

4. Коли кидати варитись. Як ми знаємо, кидають макарони в киплячу воду, а кипіти вона повинна не менше 20 секунд, і тільки тоді кидаємо пасту.

5. Коли солити. Солити потрібно до того, як вода закипить, – не навпаки. На літр води – 10 г солі (чайна ложка і ще трішки).

Читайте також: Неймовірно смачний рецепт англійського десерту «Banoffee pie»

6. Що робити з кришкою від каструлі. Після того, як ви кинули макарони у киплячу солону воду, закрийте каструлю кришкою, щоб якомога швидше відновити процес кипіння. Як тільки закиплять – кришку знімаємо, перемішуємо і нехай варяться на середньому вогні.

7. Чи потрібно мішати. За час варіння варто помішати рази 3. Не потрібно постійно стояти біля плити й помішувати. Але й взагалі не мішати теж не варто.

8. Макарони й олія? Так, вам не почулося. Під час варіння пасти можна добавити 1-2 столових ложки олії для того, щоб макарони не злиплися.

9. «Аль денте» – це що? Правильно зварені макарони –є трохи недовареними або ж, як їх називають в Італії, «аль денте». Щоб отримати такі макарони, варіть їх на 1-3 хвилини менше, ніж вказано на упаковці. Готові макарони будуть ззовні пружними, а в середині жорсткими.

10. Як злити воду. Не потрібно готові макарони полоскати в холодній воді. Просто киньте у друшляк і назад в каструлю. Можна додати трішки оливкової чи іншої олії. Можна й відразу соус.
Buon appetito!

Вам також має сподобатись...