Новини

Дефіцит пального вирішиться протягом тижня, ціни дещо зростуть – віце-прем’єрка

Завдяки законтрактованим обсягам на території Західної Європи проблема з дефіцитом палива на автозаправних станціях буде вирішена протягом тижня, але ціни дещо зростуть.

Про це заявила перша віце-прем’єр-міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона констатувала, що цього тижня утворився тимчасовий дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України.

Причиною стало те, що протягом останніх трьох тижнів Росія “завдала нищівних ударів по паливній інфраструктурі України”. Знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низку великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.

 

Читайте також: Рівень симпатій та довіри українців до Путіна й Лукашенка наблизився до нуля – соціологія

 

Вона також заявила, що метою агресора було зупинити економіку України через штучне створення дефіциту пального. Проте, додала чиновник, уряд із початку війни щодня співпрацює з операторами ринку для забезпечення населення та підприємств нафтопродуктами.

“Протягом наступних 7 днів дефіцит буде ліквідовано, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання щодо їх ввезення на територію України”, – заявила вона.

Збільшення витрат на логістику через складні маршрути та використання декількох видів транспорту призведе до незначного подорожчання нафтопродуктів.

Вам також має сподобатись...