Новини

Україна пропонує вирішувати питання Криму протягом 15 років

Українська делегація пропонує Росії зафіксувати в окремому пункті договору, що питання статусу Криму та Севастополя вирішуватиметься протягом 15 років на двосторонніх переговорах. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, який бере участь у переговорах з Росією, на брифінгу 29 березня в Туреччині

“Щодо таких питань, як, наприклад, Крим, то це теж окремий пункт договору. Ми пропонуємо зафіксувати пропозицію України та Росії протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо статусу Криму та Севастополя окремо”.

Подоляк також зазначив, що окремим пунктом Україна пропонує російській стороні, що Україна та Росія протягом цього часу, доки триватимуть переговори, не будуть використовувати військові чи збройні сили для того, щоб вирішити питання Криму.

 

Читайте також: Українська делегація на переговорах розповіла деталі бажаного договору про гарантії безпеки

 

До того ж, українська делегація пропонує, щоб долю окупованих територій Сходу України вирішували на прямих переговорах президент України Володимир Зеленський та президент Росії Володимир Путін.

А міжнародний договір про гарантії безпеки, за словами Подоляка, може бути підписаний лише після проведення загальнонаціонального референдуму щодо цього питання.

Зазначимо, що переговори української та російської делегацій у Стамбулі тривали близько трьох годин.

Вам також має сподобатись...