Лайфхаки

Щоб досягти пишного цвітіння півонії, варто пам’ятати про 5 важливих правил

Пишні півонії на ділянці – це мрія для багатьох господарок.

Є 5 важливих правил, які потрібно виконувати, щоб досягти бажаних результатів.

Профілактична обробка від хвороб

Головна проблема – це хвороби рослин, з якими багато хто не бореться. За звичкою навесні обробляють плодові дерева, розсада та інші культури на ділянці.

А чому рідко хто приділяє увагу квітам? Півонії схильні до сірої гнилі, через що загальмовується їх зростання, а молоді пагони починають загнивати.

Грибкові захворювання можуть виникати і в інших рослин дільниці. У профілактичної обробки потребують не тільки півонії, а й інші рослини.

Найпопулярніші препарати:

  • Мідний купорос.
  • ОксиХОМ.
  • Бордоська рідина.
  • ХОМ.

Обробку перерахованими препаратами варто виконувати відразу, як з’являться щільні червоні паростки. Чекати розпускання листя не варто, адже в цьому випадку можна прогаяти найголовніший момент.

Підживлення

Півонії вважаються «капризними» рослинами, які вимагають догляду за собою. Особливо важливо вносити добрива під час посадки. Без якісних добрив квіти неспроможні швидко розвиватися, це проявляється убогім цвітінням.

Як вносити добрива:

Перше підживлення виконується, коли з’являються червоні паростки. У цей час нарощується зелена маса, відповідно, необхідний азот.

Друге підживлення виконується, коли формуються перші бутони. Крім азоту потрібно вносити: фосфор та калій. Від перерахованих складових залежить фарбування кольорів та інтенсивність цвітіння.

Третя не є обов’язковою, але її можна вносити, коли починається період цвітіння. Можна вносити базове мінеральне добриво.

Деякі вносять добрива наприкінці сезону на всій ділянці. Помилки в цьому не буде, адже удобрений ґрунт дасть добрий результат.

Полив

Полив здається природною дією, яку мають виконувати всі. А хто поливає півонії свідомо? У півоній потужна коренева система, тому вони спокійно обходяться без поливу. Але якщо забувати про полив, про гарне цвітіння можна забути.

 

Читайте також: 5 типових помилок при внесенні добрив, які припускаються дачниками

 

Особливо важливо виконувати полив у суху та спекотну погоду. Півонії тільки здаються «міцними» рослинами, насправді вони залежать від багатьох факторів, а полив можна назвати ключовим.

Розпушування

Півонії відрощують міцну кореневу систему. Відповідно, розпушування ґрунту відіграє ключове значення. Якщо не розпушувати ґрунт або посадити півонії в небажаних умовах, говорити про нормальне зростання точно не можна. Також не варто забувати, що ґрунт починає ущільнюватися після поливів або сильних дощів.

Розпушування допомагає позбавитися цієї проблеми, а коренева система починає нормально розвиватися. Розпушування слід виконувати обережно, адже можна легко пошкодити коріння. Глибина розпушування має перевищувати 5 сантиметрів, а від самого куща краще відступати 25 сантиметрів.

Видалення бутонів

Видалення бутонів слід виконувати на всіх півоніях. Звичайно, ніхто не каже, що треба видаляти все, лише частину. Завдяки такому прийому почнеться посилений розвиток кореневої системи, а за кілька років почнеться гарне цвітіння.

Як правило, багато хто обриває бічні бутони. Тут треба дивитися на кущ та його структуру. Якщо кущ молодий чи маленький, від видалення краще відмовитись. Такий метод ідеально підходить для дорослих рослин.

Вам також має сподобатись...