Новини

РФ не вистачає ресурсів для проведення наступу в районі Ізюму – ISW

Російська армія може відмовитися від спроб оточити українські війська вздовж лінії Ізюм-Слов’янськ-Дебальцеве через невдалий наступ.

Сили, що залишилися, перекидатимуть, аби досягти хоч якогось успіху в напрямку Сєвєродонецька та Лисичанська.

Про це повідомляють дані Інституту вивчення війни (ISW)

Станом на 12 травня російські війська, найімовірніше, контролюють майже все Рубіжне та місто Воєводівка на північ від Сєвєродонецька. Можливо, найближчими днями окупанти спробують розпочати наземний наступ на Сєвєродонецьк чи його околиці.

Відносний успіх російських військ поблизу Сєвєродонецька у поєднанні з їхніми невдалими спробами просунутися вперед із боку Ізюма та помітним зниженням сили атак свідчать про те, що Росія, можливо, відмовляється від Ізюмської осі.

Зазначається, що дані про просування російських військ у Попасній на північ, у бік Сєвєродонецьк-Лисичанськ, а не на схід до траси Слов’янськ-Дебальцеве, підтверджують цю гіпотезу.

“Неясно, чи зможуть російські сили оточити, не кажучи вже про те, щоб захопити, Сєвєродонецьк та Лисичанськ, навіть якщо зосередять свої зусилля на цій значно меншій меті. Протягом цієї viйни російські наступи завмирали щоразу, коли вони стикалися з таким і навряд чи ці райони стануть винятком.

Нові повідомлення про деморалізацію та відмову вести бойові дії серед російських підрозділів свідчать про те, що ефективна бойова міць російських військ на сході залишається низькою і може знизитись ще більше.

 

Читайте також: Кабмін спростив процедуру отримання посвідчення водія

 

Більше того, якщо росіяни припинять поступ із Ізюму, українські війська зможуть зосередити свої зусилля на обороні Сєвєродонецька-Лисичанська або, у гіршому для РФ випадку, на прориві російського оточення до взяття під контроль цих населених пунктів.

Український контрнаступ навколо Харкова також змушує російське командування робити тяжкий вибір. Міністерство оборони Великобританії повідомляє, що російські війська, відведені від Харкова, були перекинуті на Рубіжне та Сєверодонецьк”.

Водночас додають, що російські війська зміцнюють свої позиції на острові Зміїний, намагаючись заблокувати українські морські комунікації та можливості у північно-західній частині Чорного моря на підступах до Одеси.

Основні зусилля РФ сконцентровані на сході України.

Вам також має сподобатись...