Новини

Путін відмовився давати гарантії безпеки Україні без рішень щодо Криму та Донбасу

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не може підписати гарантії безпеки Україні, не вирішивши територіальне питання Криму та Донбасу.

Про це він наголосив на зустрічі з генсеком ООН Антоніу Гуттерішем 26 квітня, передає Інтерфакс.

На переговорах у Стамбулі нам вдалося досягти досить серйозного прориву, тому що вимоги міжнародної безпеки України наші українські колеги не стали пов’язувати з таким поняттям, як міжнародно визнані кордони України, винісши за дужки Крим, Севастополь та визнані Росією республіки Донбасу з певними застереженнями”.

За словами Путіна, після досягнення цих домовленостей Росія зіткнулася із ситуацією навколо Бyчi, до якої нібито “російська армія не має жодного відношення”.

І тому він поскаржився, що після цих жахливих злочинів позиція переговорників з Україною щодо подальшого врегулювання кардинально змінилася.

“Вони (представники України – ред.) відійшли від своїх колишніх намірів винести за дужки питань гарантій безпеки території Криму, Севастополя та республік Донбасу. Вони просто від цього відмовилися. І у своєму проєкті угоди щодо цього, нам представленому, просто вказали у двох статтях, що ці питання мають вирішуватись на зустрічі глав держав”.

 

Читайте також: Україна перейшла в принципово нову фазу – переведення ЗСУ на зброю НАТО – Кулеба

 

“Для нас зрозуміло, що якщо ми віднесемо ці питання на рівень глав держав, не вирішивши їх попередньо хоча б у рамках проекту угоди, ніколи вирішені і не будуть. У цьому випадку підписуватись під гарантіями безпеки, не вирішивши питання територіального характеру щодо Криму , Севастополя та республік Донбасу, ми просто не можемо”.

Наступні заяви президента РФ:

  • Росія «розраховує досягти домовленостей з Україною на дипломатичному треку.
  • Вторгнення сталося через «держпереворот» в Україні у 2014 році.
  • Бойових дій у Мaр1yп0л1 немає, але ситуація трагічна.

Заяви Антоніу Гутерреш:

  • Запропоновано створити контактну групу ООН — Росія — Україна для вирішення гуманітарних питань.
  • Потрібно вирішити питання евакуації людей з «Азовсталі».
  • ООН готова за 2—3 дні провести оцінку ситуації з Росією та Україною.
  • Окремо ООН повідомляє, що Путін дав згоду на участь ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста в евакуації цивільних з «Азовсталі»

Вам також має сподобатись...