Новини

Пентагон: Навіть якщо конфлікт буде довгим, Україна може перемогти

У Міністерстві оборони США не знають, як довго триватиме viйна Росії проти України, але вірять, що Україна може перемогти та відстояти свій суверенітет.

Про це заявив прес-секретар Пентагону Джон Кірбі на брифінгу, коментуючи думку, що конфлікт буде тривалим

“Я не думаю, що хтось знає напевно, якщо viйна не буде припинена за допомогою дипломатії, як довго вона може продовжуватися. Це неможливо знати. Я сказав би вам, що це може закінчитися сьогодні.

Це могло б закінчитися сьогодні якби Путін вчинив правильно та сумлінно сів з українцями за стіл переговорів, вивів усі свої vійська, відправив їх додому та поважав український суверенітет.

Очевидно, він обирає інший шлях. Він має намір переорієнтувати свої зусилля на східну частину країни – ту частину країни, де він, його vійська та його приватні vійськові найманці вже 8 років порушують суверенітет України.

Той факт, що він збирається сконцентруватися у меншій географічній області, безумовно, дає можливість, що агресія продовжиться. У цій частині України вона може навіть посилитись.

І оскільки ми очікуємо, що українці продовжуватимуть боротися за цю територію, яка належить їм, і вони борються за неї вже 8 років, це може продовжити конфлікт довше, ніж будь-хто хоче, щоб він тривав. Але ви не можете повністю передбачити це”.

Кірбі також зазначив, що коли б і хоч би як закінчилася viйна, знадобиться ще час на відновлення України – і міжнародне співтовариство захоче взяти участь у цьому.

 

Читайте також: Макрон назвав критику його розмов з Путіним втручанням у виборчу компанію

 

Представник Пентагону уточнив, що навіть якщо агресія буде довгою, це не означає, що Україна не може перемогти.

“Звичайно, вони (українці – ред.) можуть перемогти. І якщо ви подивитеся на те, що вони змогли зробити досі: Путін не досяг нічого зі своїх стратегічних цілей в Україні. Він не взяв Київ. Він не скинув. уряд, він не прибрав Україну як національну державу.

Насправді він узяв під свій контроль лише невелику кількість населених пунктів. І навіть не вони були тими, на кого він справді полював.

Ви знаєте: Маріуполь досі не взято. Він (Путін – ред.) вивів свої війська із Києва. Він вивів свої війська із Чернігова. Харків не взяли. На півдні Миколаїв не взяли. Я думаю, докази – результати, які ви бачите щодня.

Українці мужньо виборюють свою країну. І вони відмовили Путіну у багатьох його стратегічних цілях. Тож, безумовно, вони можуть перемогти”.

Вам також має сподобатись...