Зіткнувшись із тим, що конфлікт в Україні буде довгим та виснажливим, країни НАТО розходяться про те, як краще діяти на наступному її етапі.
Про це повідомляє The New York Times.
Центральноєвропейські країни, такі як Польща та країни Балтії, хочуть повного розриву з Москвою та спроб поставити Росію на коліна, заявили два високопоставлені західні чиновники. Вони хвилюються, що все, що Росія може подати як перемогу, завдасть серйозних збитків європейській безпеці.
Однак інші країни вважають, що Росію неможливо легко підкорити і що результат viйни, ймовірно, буде безладним — виснажливим припиненням вогню, ніж гучною перемогою. За словами чиновників, такі країни, як Франція, Німеччина та Туреччина, хочуть підтримувати контакти з президентом Росії Володимиром Путіним, незважаючи на звинувачення у viйськових злочинах, скоєних його ж viйськами.
Міністри закордонних справ країн НАТО, які зустрілися цього тижня, щоб обговорити, як допомогти Україні, погоджуються в одному важливому питанні: конфлікт ще далекий від завершення і такі злочини продовжаться, незважаючи на відхід російських viйськ із Півночі України.
Читайте також: Пентагон: Навіть якщо конфлікт буде довгим, Україна може перемогти
“Москва не відмовляється від своїх амбіцій щодо України. Зараз ми бачимо значний відхід від Києва для перегрупування, переозброєння та поповнення запасів. І вони зміщують свій фокус на схід”, – сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг.
На це, як вважають чиновники, знадобиться кілька тижнів, оскільки російські viйська повертаються до Білорусі для поповнення та перегрупування, а потім мають пробратися зі своїм обладнанням через Росію на Схід України.
Як зазначається, навіть якщо агресія закінчиться новою лінією зіткнення між російськими та українськими силами, НАТО прагне працювати з Києвом, щоб зробити Україну неперетравною для Росії, як сказав високопосадовець. Справа в тому, щоб озброїти та навчити українців так добре, щоб Путін не хотів повторювати спроби захопити Україну, зазначив він.