Лайфхаки

Осіння профілактика: чим обробити сад від хвороб і шкідників

Догляду за садом восени слід приділити особливу увагу, тому що це важливий етап у створенні гарних і здорових насаджень.

Особливо важливо в цей час року правильно доглядати за садовими деревами, а також стежити за умовами підгодівлі і захистом від комах.


Хвойні рослини

Якщо на ділянці ростуть декоративні хвойні рослини, то для профілактики восени можна провести їх обприскування 1% -вою бордоською сумішшю. Також підійдуть препарати-замінники.

Квітник

Після обрізки квітника і прибирання рекомендується провести обприскування 1% -вою бордоською сумішшю. Можна використовувати розчин залізного купоросу в аналогічній концентрації.

Троянди

Перед тим, як вкривати їх на зиму, рослини рясно обприскують 3% -вою бордоською сумішшю. Кущі троянд, що не потребують укриття, рекомендується обробити фунгіцидами.

Читайте також: Їх не варто ображати: наймстивіші породи собак


Плодові дерева і чагарники

Важливо, щоб всі обприскування проводилися тільки при плюсовій температурі. Після листопада застосовують препарати, що містять мідь: 3% -ву бордоською рідиною або хлорокись міді, а також системні фунгіциди, наприклад, на основі дифеноконазолу.

Перед обприскуванням фунгіцидами зачищаються всі проблемні ділянки на стовбурах і гілках: місця відшарування кори, тріщини та інше.

Лишайники обприскують розчином залізного купоросу з концентрацією 3-5%. Він викликає їх поступове підсихання.

Обробку від грибкових захворювань і шкідників баковими сумішами можна проводити одночасно. Причому важливо обробити не тільки стовбур і гілки, але і пристовбурні круги.

Для профілактики парші у яблунь деякі садівники обприскують дерева на початку листопада водним розчином сечовини (з розрахунку 500 г на 10 л води).

Виноград

Дорослі лози перед укриттям обприскують 3-5% -вим розчином залізного купоросу. Для молодих концентрація повинна бути зменшена вдвічі, до 1,5-2,5%.

Потерпілий від оїдіуму виноград обробляють колоїдною сіркою або спеціальними препаратами на її основі.

Вам також має сподобатись...