Новини

Орбан відповів на заклик Зеленського вирішити, на якій він стороні

Президент Володимир Зеленський нещодавно заявив про держави, які у закритих дискусіях висловлювали скептицизм щодо вступу України до Євросоюзу та тих, хто вагався з цього питання. Зокрема, Зеленський звернувся на саміті до прем’єра Угорщини Віктора Орбана, нагадавши йому історію Угорщини часів гітлерівської Німеччини.

Натомість угорський прем’єр Віктор Орбан знову відмовився допомогти Україні зі зброєю та підтримати ембарго на газ та нафту з РФ. Про це Орбан не писав на своїй сторінці у facebook.

“Ми не допускаємо залучення Угорщини до війни – ми не посилаємо війська та зброю в Україну. Я повторив це навіть за президента Зеленського. Угорщина для нас на першому місці”, – пише він.

 

Читайте також: Ми бачили таке хіба що у фільмах жахів – Байден про Маріуполь

 

Віктор Орбан особисто прокоментував заклики українського президента. За його словами, такі вимоги суперечать інтересам Угорщини, а санкції проти російської енергетики здатні уповільнити чи навіть зупинити угорську економіку.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто у відповідь заявив, що його країна не змінить свого рішення щодо постачання зброї Україні та санкцій проти російських енергоносіїв.

Пізніше міністр оборони Чехії Яна Чорнохова відмовилася їхати до Будапешту на міністерську зустріч країн “Вишеградської четвірки” через опір Угорщини у питаннях допомоги Україні.

Вам також має сподобатись...