Новини

Ми бачили таке хіба що у фільмах жахів – Байден про Маріуполь

Президент США Джо Байден вважає, що Володимир Путін – справжній військовий злочинець, і зусилля цивілізованого світу мають бути зосереджені на тому, щоб зупинити його та допомогти Україні.

Про це глава Білого дому заявив на зустрічі у польському Жешуві з представниками міжнародних неурядових організацій, які допомагають українським біженцям, повідомляє.

“Наші зусилля мають бути спрямовані на те, щоб зупинити руйнування, спричинені людиною, яку я назвав військовим злочинцем. Думаю, що він (Путін – ред.) відповідає цьому визначенню”, – наголосив Байден.

Глава Білого дому також нагадав, що в Україні 10 млн людей змушені були залишити свої будинки через війну, у тому числі 3,8 млн, зокрема мільйон дітей, виїхали з країни.

“Я бачив ці катастрофи, дітей, немовлят, матерів. Не треба розуміти їхню мову, а достатньо подивитися їм глибоко в очі, цей біль, який є в їхніх очах… Немає нічого гіршого для батьків, ніж страждання дітей”, – зауважив Байден.

 

Читайте також: У 83-річному віці померла вдова Василя Стуса

 

Водночас, за його словами, сотні тисяч людей відрізано від допомоги, як у Маріуполі.

“Це неможливо уявити, ми бачили таке хіба що у фільмах жахів”, – додав Байден.

Байден також висловив жаль з приводу того, що не може відвідати Україну і побачити на власні очі, що там відбувається. За словами президента США, йому “не дозволяють це зробити”.

“Я тут у Польщі, щоб на власні очі побачити гуманітарну кризу, і, чесно кажучи, частина мого розчарування полягає в тому, що я не можу побачити це на власні очі, як в інших місцях. Мені не дозволяють”, – сказав він.

Як повідомлялося, Байден розпочав дводенний візит до Польщі. У п’ятницю він був у Жешуві, а у суботу буде у Варшаві.

Вам також має сподобатись...