Новини

Німеччина готова надати гарантії безпеки Україні 

Німеччина готова дати гарантії безпеки Україні, проте заявляє, що війна продовжується і до прориву у мирних переговорах ще не дійшли. Про це повідомила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок в ефірі ARD.

Відповідаючи на питання щодо можливості надання гарантій, Бербок наголосила, що Україна бореться не лише за власну свободу та свободу своїх людей, але також за свободу Європи.

“Тому ми дали чітко зрозуміти, що у всіх областях, де ми можемо надати підтримку, так щоб не створити загрозу перенесення цієї війни на інші європейські країни, ми надаємо підтримку на сто відсотків. Звичайно, ми робимо це, дивлячись на мирні переговори, дивлячись на майбутнє України.

Ми сто відсотків на їхньому боці. І якщо необхідні гарантії, то Німеччина також братиме участь і дасть гарантії”, – сказала вона.

Однак міністр визнає, що все ще переговори між Україною та Росією не на тому рівні, щоб можна було очікувати на прорив.

 

Читайте також: Переговори відновляться 1 квітня, за тиждень підготуємо напрацювання для зустрічі президентів – Арахамія

 

Вона також попередила, що коли Росія каже про гарантії, то має на увазі зовсім інше, ніж коли про гарантії каже українська сторона.

“Російський президент уявляє, що він може мати право вето на безпеку інтересів України. Але про це не може бути й мови. Україна є вільною країною і має залишитися такою в майбутньому”, – заявила Бербок.

Раніше у німецькому уряді повідомили, що канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив президентові України Володимиру Зеленському, що його країна “загалом” готова виступити гарантом безпеки України.

Британія зазначила, що розгляне запит України щодо можливості стати гарантом її безпеки, але відкидає взяття на себе зобов’язань, які мають члени НАТО в рамках Альянсу.

Вам також має сподобатись...