Новини

Літаки РФ з ядерною зброєю порушили повітряний простір Швеції

Два російські літаки, що порушили повітряний простір Швеції поблизу Готланду 2 березня, були оснащені ядерною зброєю. Про це повідомив шведський телеканал TV4.

За інформацією телеканалу, порушення було умисним актом з метою залякування Швеції.

2 березня група літаків злетіла з російської авіабази в Калінінграді. Чотири літаки – два штурмовики типу Су-24 супроводжували два винищувачі типу Су-27. Два штурмовики, за інформацією джерел TV4 Nyheter, були оснащені ядерною зброєю.

Через війну в Україні шведські ВПС підвищили готовність і наперед помітили, що російські льотчики прямують до Готланду.

Порушення повітряного простору Швеції тривало близько хвилини. У відповідь повітряні сили країни підняли два винищувачі JAS 39 Gripen. У цей час, кажуть шведські ЗМІ, підтверджено, що російські літаки були оснащені ядерними боєголовками.

 

Читайте також: Німеччина готова надати гарантії безпеки Україні 

 

У збройних силах Швеції не коментують, чи два штурмовики оснащені ядерною зброєю, але вважають, що порушення було навмисним.

“Ми оцінюємо це як свідому дію. Це дуже серйозно, особливо тому, що вони – країна, що воює”, – прокоментував командувач ВПС Карл-Йохан Едстрем.

Росія погрожувала наслідками Швеції, а також Фінляндії у разі вступу до НАТО.

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон вважає, що вторгнення Росії в Україну докорінно змінило ситуацію в Європі, внаслідок чого членство в НАТО стало цілком прийнятним для Швеції.

Вам також має сподобатись...