Новини

Депутати британського парламенту аплодували стоячи: Зеленський процитував Черчілля

Президент Володимир Зеленський через відеозв’язок виступив з промовою перед Палатою громад Великобританії, процитувавши промову прем’єр-міністра сера Уїнстона Черчіля та рядок із п’єси “Гамлет” британського драматурга Вільяма Шекспіра. За цим спостерігали через трансляцію Reuters

Пряма мова Зеленського: “Ми не розпочинали цю війну, і ми не хотіли цієї війни. Але ми не хочемо втратити те, що належить нам – нашу незалежність і нашу Україну. Так само, як і ви колись не хотіли втратити вашу країну, коли нацисти намагалися захопити Великобританію.

13 діб боротьби. У першу добу о 4 годині ранку нас атакували крилаті ракети. Усі прокинулися – дорослі та діти, вся Україна. З цього моменту ми не спимо – ми всі боремося за нашу країну разом із нашою армією.

За 13 діб бойових дій понад 50 дітей загинуло. Ці діти могли жити, але окупанти позбавили їхнього життя.Ми є країною, яка рятує своїх людей, незважаючи на те, що ми боремося з однією з найбільших армій світу.

Питання для нас зараз таке: бути чи не бути? Це шекспірівське питання могло поставити кожен українець за останні 13 діб, але зараз ми маємо відповідь – однозначно, так – бути.

Ми не здамося і не програємо! Ми підемо до кінця. Ми боротимемося на морях, битимемося в повітрі, ми захищатимемо нашу землю, якою б не була ціна. Ми битимемося в лісах, полях, на узбережжях, у містах та селах, на вулицях, ми битимемося на пагорбах.
І я хочу від себе додати: ми битимемося на териконах, на берегах річок Кальміус та Дніпро!”

Зеленський також розповів британським законодавцям точно, як російські окупанти обстрілювали українські міста з артилерії, ракет та авіації, вбиваючи цивільних та завдаючи значних руйнувань.

Президент наголосив на тому, що російські загарбники обстріляли Бабин Яр у Києві – місце трагедії Голокосту, де нацисти під час Другої світової війни знищили десятки тисяч євреїв, ромів та військовополонених.

 

Читайте також: Полонені окупанти обов’язково працюватимуть на економіку України – МВС

 

До того ж, Зеленський розповів, що громадяни у місцях активних бойових дій опинилися в оточенні російської армії та страждають від нестачі води, їжі та медикаментів, без світла та тепла.

Він закликав Джонсона та його уряд посилювати тиск на санкцію на Росію, продовжувати допомагати Україні наданням зброї та намагатися переконати союзників у НАТО щодо закриття неба над Україною.

Після такої сильної промови усі депутати парламенту та гості у ложах майже хвилину стоячи аплодували президентові Зеленському.

Спікер Палати громад Ліндсі Хойл, лідер опозиції Кір Стармер та ще кілька відомих політиків одягли синьо-жовту стрічку на груди, а прем’єр-міністр Борис Джонсон та члени кабінету міністрів одягли значки з українським та британським прапорами.

Британський прем’єр Джонсон сказав, що з часів завершення Другої світової війни британським парламентаріям не доводилося слухати таку зворушливу промову від глави європейської країни.

Джонсон зазначив, що в ці дні на весь світ гордо звучить фраза “Я – українець!”, тому що кожен українець захищає свободу та демократію у зухвалій війні, яку розпочав Путін.

Лідер опозиції Стармер відзначив особисту мужність і хоробрість Зеленського, який не покинув столицю та своїх громадян, хоча перебуває у зоні досяжності російської артилерії, зосередженої навколо Києва. Політик завершив свою промову фразою “Слава Україні!” українською мовою.

Представники решти партій висловили свою підтримку Україні та закликали всіх відкласти політичні розбіжності, щоб разом працювати над тиском на Росію та допомоги українцям.

Вам також має сподобатись...