Лайфхаки

Коли і як правильно садити троянди: поради садівників

До посадки троянди важливо підійти з усією відповідальністю, оскільки вона є однією з найбільш примхливих для вирощування культур.

Експерти з садівництва розповіли, як вибрати і посадити рослину правильно.

 

Як вибрати хороший саджанець

Хороший саджанець легко визначити на око.

По-перше, він буде мати як мінімум два-три міцних стебельця, по-друге – чисті листки без плям і ознак захворювань, а по-третє – кореневу шийку діаметром 8-10 мм.

 

Коли приступати до посадки

Найкраще троянди висаджувати восени, оскільки до цього часу року ґрунт встигає прогрітися до максимальної глибини.

Температура повітря і вологість восени також оптимальні, а про полив подбають дощі.

А ось закінчити посадку краще до початку промерзання ґрунту. Якщо все зробити правильно, то саджанець почне відрощувати тонкі корінці через 10-12 днів, ще через два тижні вони закріпляться і загартуються.

 

Як підготувати місце для посадки

Місце для посадки троянди готується за два дні. Спочатку потрібно викопати яму діаметром і глибиною не менше 60 см і засипати її перегноєм або хорошим компостом, потім додати 1,5 л золи і 2-3 жмені мінеральних добрив.

Далі насипати піввідра піску, засипати землею і утрамбувати. Якщо через пару днів яма осіла, то необхідно додати ще піску, і місце для троянди готове.

 

Читайте також: Незвичайний осінній десерт. Яблучні колечка

 

Як підготуватися до посадки

Троянди з відкритою кореневою системою за добу до посадки необхідно замочити у воді, попередньо забравши ті, що гниють, запліснявілі і трухляві коріння і трохи підрізавши здорові.

У воду для замочування потрібно додати стимулятор. З контейнерними квітами справи йдуть простіше – всього лише потрібно замочити їх у воді разом з горщиком на 1,5-2 години і вкоротити пагони перед посадкою.

На місці посадки потрібно сформувати невеликий горбок з грунту і перенести туди саджанець, розправивши коріння квітки так, щоб вони не перепліталися між собою.

Далі потрібно засипати рослину грунтом, підливаючи воду, і утрамбувати. Через пару днів можна перевірити стан грунту і підкоригувати його.

Для контейнерних троянд принцип посадки практично такий же, але потрібно викопати яму трохи більше горщика, в якому знаходиться саджанець.

Вам також має сподобатись...