Лайфхаки

Чому варто їсти морепродукти. Користь для організму

Найголовнішою користю морепродуктів є те, що вони багаті низькокалорійним і дуже легким білком, який дуже швидко засвоюється організмом, на відміну від важкого м’яса.

А оскільки морські мешканці живуть в середовищі, багатим на мінерали і мікроелементи, то їх м’ясо багате корисними речовинами – такими, як йод, мідь, калій, магній, сірка і кальцій.


З усіх дарів моря найкориснішими є морські гребінці, трохи солодкувате м’ясо яких містить високу концентрацію вітамінів групи B, що є необхідними для нервової системи.


Мідії ж багаті омега-3, жирними кислотами, кобальтом, цинком і вітаміном Е, важливим для краси і молодості шкіри.  До того ж, в мідіях містяться речовини, які зупиняють ріст злоякісних пухлин, лікують артрит, зміцнюють імунітет і поліпшують метаболізм.


Користь креветок можна відчути при низькому гемоглобіні, оскільки додавання цього продукту в раціон успішно лікує анемію, гормональні розлади, захворювання серця і судин.

 

Читайте також: Шведський десерт Chokladbollar без випічки

Кальмари багаті цінними амінокислотами, жирними кислотами, селеном і вітаміном PP, а ще вони містять таурин, що очищає судини від шкідливого холестерину, і антиоксиданти, які виводять з організму солі важких металів.


Чи можуть морепродукти бути шкідливими?


Звичайно, як і будь-які продукти, морські делікатеси корисні не для всіх.

Зловживати ними не варто людям з порушенням згортання крові і людям зі схильністю до алергії.

Морепродукти часом викликають важкі отруєння, якщо живуть в місцях, де вода містить важкі метали, шкідливі бактерії і промислові відходи.

Дуже шкідливими і навіть небезпечними морськими делікатесами є такі, які неправильно зберігалися і почали псуватися.

Щоб убезпечити себе і не нашкодити здоров’ю, радимо купувати морепродукти тільки перевірених виробників, правильно вибирати товар і  знайте, що вони ніколи не бувають сирими.

Вам також має сподобатись...