І знову питання про гроші в сімейному бюджеті

сімейний-бюджет

Так часто і так багато мої подруги розповідають про те, що вони навіть не уявляють, скільки заробляють їхні чоловіки.

І мені особисто здається, що це не правильно. Гроші – це, безумовно, символ. Але символ чого? Ось про це я і хочу подумати разом із вами.

Чомусь в сучасному світі вважається, що якщо жінка запитує у чоловіка, скільки він заробляє, то це автоматично робить її корисливою і меркантильною.

Але хіба це так?

Так, зрозуміло, що у чоловіків останнім часом є якийсь загальновизнаний комплекс, який звучить так – вона любить мене за гроші. Але дорогі мої, гроші – це невід’ємна частина нашого життя. Тому, якщо вас є за що любити, значить, є привід і для гордості.

І що ще цікаво, дуже часто побутові сварки, дрібні і дурні, це лише привід. Головна причина образ – це «невідомий» сімейний бюджет. Як це зрозуміти?

Базові потреби

Не знаю, як в інших сім’ях, але в нашій за базові потреби відповідаю саме я. Тобто я несу відповідальність за те, що ми будемо їсти, у що ми будемо одягатися, на чому ми будемо спати, що ми можемо купити.

Виходить, що для виконання своїх обов’язків, у мене повинна бути якась певна база, що включає витрати на їжу, комуналку, на засоби гігієни, на необхідний одяг та інші побутові питання. Якщо у мене немає цієї бази, я починаю нервувати. Впевнена, що у інших справи йдуть так само?

Тому, я не бачу нічого поганого в тому, щоб знати, скільки грошей принесе в дім мій чоловік. Це вселяє в мене впевненість в завтрашньому дні. Це – зручно. Це – практично.

Зазвичай у нас в складчину. Частину грошей дає він, частину я. Але база визначена заздалегідь. Іноді його частина менша, іноді моя. Але все це обговорюється. І кожен місяць якась сума йде в скарбничку на відпустку. Ми так відразу домовилися.

І що ще важливо, знаючи, скільки заробляє мій чоловік, я знаю, на що ми можемо розраховувати. У моєї подруги якось вийшло, що її благовірний давав грошей стільки, скільки вона вважала за потрібне, а виявилося, що він не тягне і по вуха в кредитах. А якби вона була в курсі його заробітку, то змогла б зменшити свої апетити.

Довіра

Коли обидва знають, скільки ви заробляєте, то тільки тоді ви можете довіряти один одному. І це не смішно звучить.

Необізнаність про доходи може стати причиною недомовок, постійного контролю з боку чоловіка або дружини. І тут в хід йдуть чеки, щоденні звіти, образи і сварки. Кому сподобається, що кожен крок контролюється?

А причина всьому – невпевненість, що в наступному місяці буде необхідна сума на базові потреби. Є інформація про заробіток, є впевненість, є довіра між подружжям. Все просто, як двічі два.

Одна моя подруга постійно переживає, коли її чоловік збирається з друзями в бар або на рибалку. Вона не знає, скільки він отримує. І кожен раз видає побоювання з приводу того, що якщо раптом знадобляться гроші понад бази (лікування дитини, позаплановий стоматолог, поломка змішувача і т.п.), то їх просто не буде.
А знала б, що він заробляє більше, ніж вона думає, то і переживань було б менше. Вона була б в ньому впевнена.

Кохання

І так, сьогодні навіть любов часом обчислюється грошима. Але не подумайте, що потрібно терміново бігти і купувати дружині песцеву шубку або кільце з діамантом. Вся справа в порівнянні. Особливо це можна сказати про тих, хто в шлюбі вдруге.

Наприклад, одна знайома постійно ображається, що її чоловік витрачає занадто багато грошей на свою дочку від першого шлюбу. Часом це навіть обмежує їхні базові потреби. Зрозуміло, що їй прикро. І вина в цьому її чоловіка.

Але в той час, коли потрібно просто сісти і обговорити з ним це, вона постійно його критикує по всяких дрібницях, і тим самим вносить розбрат в їх сім’ю.

Питання про гроші – це не панацея, але це порятунок від домашніх скандалів.

Жадібність чоловіка – це перша ознака для жінки, що він її не любить, особливо якщо вона нічого не знає про його доходи. А якби знала, то цілком можливо, що зрозуміла б, що ображатися нема на що. Або ж навпаки знала, що можна виправити ситуацію в кращу сторону, адже потрібно просто попросити.

Домашній уклад

Хто у вашій родині глава? Чоловік або дружина?

Як правило, це чоловік, згодні? Причина – він більше заробляє. Але згадайте відносини на перших порах, коли обидва заробляли і вносили свій внесок у сімейний бюджет.

Хіба не було рівності статей? А коли воно зникло?

Звичайно ж, коли дружина пішла в декрет і не змогла регулярно поповнювати сімейну скарбничку. І ще гірше, якщо вона і до цього, і після гадки не мала і не має про те, скільки заробляє чоловік.

У такі моменти жінки часто відчувають себе трохи неповноцінними і обділеними, якщо питання про гроші лише витає в хмарах.

Якби вона знала, скільки він заробляє, то не боялася б зайвий раз попросити трохи грошей на новий халат для дому, на крем від целюліту, на фарбу для волосся. А так їй здається, що вона і так сидить у чоловіка на шиї. Боїться попросити зайву копійку.
Хоча по суті йому і не шкода, просто він не знає про те, що їй потрібно, адже вона мовчить. Але образи накопичуються, адже вона просто не знає про його можливості.

А чи не простіше було б запитати? Простіше!

А ще не всі люблять просити. Я ось, наприклад, терпіти цього не можу. Тому через рік після народження нашої дитини, я вже вийшла на роботу. Хоча я знала, скільки заробляє чоловік. Просто кожен раз просити гроші і пояснювати, навіщо вони мені – це фу. Легше самій заробити.

Розмови про гроші

Необхідні. І це потрібно усвідомити і чоловікам, і жінкам. В цьому немає нічого ганебного. Це цілком нормально, особливо якщо ваші відносини рухаються в напрямку весільних дзвонів і лімузина з яскравими стрічками. І не потрібно соромитися. Тут немає нічого страшного. Не всі в цьому світі олігархи, це природно.
Але обізнаність про заробіток обох дає відчуття упевненості і спокою. Навіщо лаятися по дрібницях, якщо можна просто поговорити про важливе – про гроші.

І до речі, в сім’ях, де дружини знають, скільки заробляють їхні чоловіки, головні болі – це рідкість. Коли жінка впевнена в завтрашньому дні, бачить, що її цінують і люблять, причин для поганого самопочуття просто немає.

family

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *