Новини

З початку війни в Україні вбили 12 журналістів – Венедиктова

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова повідомила, що з початку війни Росії проти України від рук окупантів загинуло 12 журналістів. Про це зазначено у Facebook-сторінці Венедиктової

“Розкривати світові правду про путінську агресію смертельно небезпечно – на війні загинуло вже 12 журналістів.

Вони висвітлювали військові злочини РФ та стали жертвами. Ще 10 представників ЗМІ отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості”.

За словами генпрокурора, наразі, за даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, окупанти скоїли злочини щонайменше стосовно 56 представників ЗМІ, 15 із них громадяни інших держав.

Постраждали від російських загарбників 4 громадяни Британії, 2 громадян Чехії, 2 – Данії, 2 – ОАЕ, 1 – Швейцарії, 2 – громадян США, один із яких загинув, також загинув громадянин Ірландії та громадянка РФ.

 

Читайте також: Туреччина запрошує до себе російських олігархів, які потрапили під санкції

 

Зокрема, 25 березня під час зйомок евакуації з розбомбленого та виснаженого Чернігова потрапили під обстріл автомобіль знімальних груп телеканалу 1+1 та турецького TRT World.

Уламкове поранення отримав й відомий кореспондент Андрій Цаплієнко. За фактом цієї атаки розпочато розслідування порушення загарбниками з РФ законів та звичаїв війни.

Також правоохоронцями зареєстровано щонайменше 7 проваджень про обстріл, знищення або пошкодження телевеж та телерадіокомпаній.

Венедиктова додала, що облік злочинів проти журналістів прокуратура веде у координації Інститутом масової інформації.

За їх моніторингом проти журналістів та медіа в Україні з початку широкомасштабного вторгнення вчинено вже 148 протиправних дій.

Вам також має сподобатись...