Новини

У Римі відбулася Хресна хода, під час якої українка та росіянка разом тримали хрест

Увечері 15 квітня о 22:15 у Колізеї у Римі розпочалася Хресна дорога, яку очолив Папа Франциск. За рішенням Ватикану, хрест на 13 стації передали українці та росіянці, що символізувало примирення народів. Обидві жінки разом працюють у держписі.

Саме під час цих роздумів-молитви хрест буде в руках Ірини та Альбіни, які будуть під ним разом зі своїми сім’ями. Вони прибули до Італії два десятиліття тому, а сьогодні працюють у відділенні паліативної опіки, служачи пацієнтам, які перебувають на тяжких стадіях хвороби, термінальній стадії життя, і яким, на перший погляд, уже нічим не можна допомогти.

Однак це не так: можна полегшувати біль, повертаючи гідність людській особі. Сьогодні їхні голоси, які щодня близькі з страждаючими, висловлюють надію на мир, – говорилося на сайті Vatican News.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав передав до Ватикану численні негативні реакції багатьох єпископів, священиків, ченців та черниць і мирян, які переконані, що жести примирення будуть можливі лише після закінчення жахливої агресії, а винних у злочинах проти людства буде справедливо засуджено.

 

Читайте також: Джонсону та членам його уряду заборонили в’їзд до Росії

 

Сьогодні, під час активної фази цієї несправедливої ​​viйни – зокрема, коли ми всі очікуємо ще одного наступу російських військ на Україну, такого типу речі є в принципі неможливими. Тому що для того, щоб миритися, треба бути живими, треба для початку вижити. І коли йде активна фаза такої вбивчих бойових дій, це абсолютно не на часі, дуже не вчасно про це говорити.

Спочатку потрібно припинити нас вбивати – лише тоді ми можемо говорити про якийсь крок. А наступним кроком, очевидно, має бути засудження злочинця і встановлення справедливості, – каже Глава католицької Церкви в Україні.

І аж тоді, коли буде засуджено російського агресора, наступним кроком може бути початок якогось процесу примирення. І це буде довгий процес. Бо процес примирення означає гоєння ран. І без чутливості до жертви цієї несправедливої агресії ми не маємо права, з християнського боку, говорити про примирення

Проте у Ватикані не відреагували на протести. Водночас, близький співпрацівник Папи єзуїт Антоніо Спадаро пояснив, що Франциск не є політиком.

Вам також має сподобатись...