Про любов німців до автомобілів, а також про їхню акуратність і розважливість чув майже кожен.
Натомість прижився і стереотип, що німці дуже скупі, хоча це далеко не так. Просто ці люди добре вміють рахувати гроші. А ще вони достеменно знають, що таке правильна економія.
Тому тим, хто звик смітити грошима і при цьому регулярно скаржитися на порожні кишені, така розважливість здається ненормальною.
І сьогодні наша редакція розповість, якими хитрощами користується чи не кожен розумний німець, щоб скорочувати свої витрати, але підтримувати високий рівень життя.
Навіть просто подивитися на ці трюки цікаво. А хтось із наших читачів зможе щось взяти собі на озброєння.
ПРАВИЛЬНА ЕКОНОМІЯ
1.Економія на дрібницях
У нас прийнято не зважати на дрібні витрати. Проте розумний німець завжди пам’ятає, що дрібниці непомітно вимивають усі гроші з наших кишень. А тому будь-яка економія виправдана.
Наприклад, замість того щоб включати опалення на повну потужність, німець швидше спатиме в теплому одязі під теплою ковдрою.
Зате щодня буде хоч трохи економити. Та ще й максимально утеплить своє житло та подбає про те, щоб ніде не дуло і не було протягів.
2.Обожнювання акцій
Німцю ніколи не соромно купувати продукти за акцією. Він пишатиметься, що заощадив гроші, і буде із задоволенням про це розповідати.
І якщо в магазині на іншому кінці міста проходить акція, яка обіцяє гарний зиск, то така економна людина обов’язково поїде за потрібними покупками.
3.Економія з дитинства
Дітей вже з ранніх років вчать не лише витрачати гроші, а й відкладати, записувати та планувати витрати, заздалегідь складати список покупок.
І важко зустріти дитину, яка б не мала власної скарбнички, куди вона дбайливо складає монетки.
Безкоштовна їжа
4.Популярність фудшерингу
Нерідко їжа в супермаркетах, пекарнях та ресторанах з різних причин втрачає товарний вигляд або виявляється непотрібною.
І щоб не викидати ще хорошу і повністю придатну до вживання їжу, її просто роздають. І в тому, щоб брати такі продукти, навіть цілком багаті люди не бачать нічого ганебного.
Читайте також: Коли я забирала свої речі з квартири доньки, вона навіть не поцікавилася, куди я йду
5.Збір пляшок
Нещодавно збір пляшок був популярним і в нас. Щодо німців, то вони і сьогодні збирають пляшки, здають їх у спеціальних точках і отримують за це грошики.
Причому справа не лише у заробітку, а й у чистоті на вулицях. І не дивує, що для середнього німця похід у магазин починається зі здачі ним зібраних пляшок у спеціальні автомати.
6.Скромна гостинність
Якщо приймаєш запрошення від німця зайти на чай, то будь готовий до того, що, крім чаю, тебе нічим не пригощатимуть.
Тут не поспішають будувати бутерброди або пекти пиріг до приходу гостей. Тому готуйся пити чай з тим, що принесеш із собою сам.
7.Інвестиції тут і зараз
У багатьох розвинених країнах пенсіонери мешкають приспівуючи. Німці у цьому плані мало чим відрізняються.
Вони знають, що їхнє благополуччя залежить лише від них самих, тому ще в молодості створюють свої нагромадження.
Вони самі збирають фінансову подушку та роблять відрахування до приватних пенсійних фондів.
Це дозволяє будь-якої миті життя знати, яка сума вже накопичена і на що можна розраховувати, якщо відправишся на заслужений відпочинок.
Приблизно така правильна економія в очах середньостатистичного німця.
Тут люблять рахувати гроші і вміють це робити. А фінансову грамотність тут шанують не менше, ніж уміння читати та писати.
І цього у німців точно варто повчитися.