Новини

Скільки втратили найбагатші українці через війну: рейтинг Forbes

Війна Росії проти України значно скоротила доходи найбагатших українських бізнесменів.
Про це повідомляє Forbes.

Рінат Ахметов зберіг перший рядок рейтингу найбагатших українців з оцінкою статків 4,2 млрд доларів. Половина цієї суми – оцінка 75-відсоткової частки у “Метінвесті” з урахуванням накопиченого прибутку за 2021 рік. Порівняно з лютим 2022 року Ахметов втратив 9,5 мільярда доларів.

Статки Віктора Пінчука зменшилися з 2,6 млрд доларів до 1,9 млрд доларів. 900 млн доларів цієї суми припадає на нерухомість за кордоном, близько півмільярда – на готівку та інші ліквідні активи.

Оцінка майна Костянтина Жеваго впала на 0,8 млрд. доларів, до 1,3 млрд. доларів, насамперед через зниження вартості акцій компанії Ferrexpo. Його 50-відсотковий пакет, згідно з поточними котируваннями Лондонської біржі, коштує 578 млн. доларів. Майже ту саму суму Жеваго зберігає у валюті.

 

Читайте також: Росія вкотре залякує новими “нещадними” ударами по Україні

 

Мільярдерами залишаються Вадим Новинський (1,3 млрд), Влад Яценко (1,1 млрд доларів), Геннадій Боголюбов (1,1 млрд доларів) та Ігор Коломойський (1 млрд доларів).

Олександр та Галина Гереги, а також Петро Порошенко втратили статус мільярдерів з початку війни.

Українські активи, що знаходяться на підконтрольних Україні територіях, Forbes оцінював із дисконтом 60–80%, залежно від ступеня ризику пошкоджень чи втрати контролю.

Активи на непідконтрольних територіях видання оцінювало у 0–10% довоєнної вартості.

Дисконт не застосовувався до закордонних активів бізнесменів, а також готівки та інших ліквідних активів.

Вам також має сподобатись...