Новини

У Румунії впав російський безпілотник “Орлан-10” 

Безпілотний літальний апарат, найімовірніше російського походження, був знайдений у румунському муніципалітеті Думітра, за 100 кілометрів на південь від кордону України.
Про це повідомляє “Балканський оглядач”.

Місцева поліція вже розпочала розслідування після того, як один із мешканців району Бистриця-Несеуд повідомив, що невідомий дрон приземлився біля його будинку.

Прес-секретар місцевої поліції зазначив, що йдеться про авіамодель, мініатюрний літак, який не мав жодного обладнання або знаків, які б наводили на думку, що це військовий дрон або пов’язаний з війною апарат.

Проте, згідно із зображеннями, що публікуються румунськими ЗМІ, літальний апарат є російським безпілотником “Орлан-10”. Він використовується для збору розвідувальних даних та визначення цілей.

 

Читайте також: Скільки втратили найбагатші українці через війну: рейтинг Forbes

 

Безпілотники “Орлан-10” розробляються лише Росією та постійно використовувалися під час конфлікту на Донбасі з 2014 року.

Також нагадаємо, що у ніч на 11 березня безпілотник упав у Загребі біля студентського гуртожитку, вибивши кратер радіусом близько трьох метрів. Внаслідок вибуху постраждали близько 40 припаркованих автомобілів.

Хорватські фахівці вважають, що це Ту-141 “Стриж” радянського виробництва, який використовувався у 1980-х роках.

За словами радника міністра оборони України Маркіяна Лубківського, безпілотник, що впав у Загребі, – не український.

Журналісти звернули увагу, що район Загреба, де впав апарат, називається так само, як село на Житомирщині.

Вам також має сподобатись...