Новини

Шольц затягує з постачанням німецьких танків Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, незважаючи на тиск з боку інших посадовців, відкладає остаточне рішення щодо того, чи надавати Україні високоякісні танки для війни проти Росії.

Про це повідомляє Politico з посиланням на чотирьох людей, знайомих із цими обговореннями.

План, запропонований віце-канцлером та міністром економіки Робертом Габеком та міністром закордонних справ Анналеною Бербок, передбачає постачання близько 100 танків.

Рішення з цього питання спочатку очікувалося цього тижня. Але зараз усе перебуває у виваженому стані, оскільки канцлер соціал-демократів стверджує, що Німеччині слід спочатку досягти спільної позиції із західними союзниками з цього питання, перш ніж постачати таке важке військове обладнання.

“Я вважаю, що це саме те питання, де було б серйозною помилкою для Німеччини взяти особливу роль і особливий шлях” – сказав Шольц, наполягаючи на тому, що Німеччина не повинна діяти у постачанні танків швидше за союзників.

Міністри закордонних справ країн НАТО обговорювали військову підтримку України в середу та четвер, але не представили жодної конкретики щодо постачання танків.

Раніше німецькі чиновники виключали доставку складнішої західної військової техніки, наприклад танки, до Києва, стверджуючи, що на навчання українських солдатів користуватися нею знадобляться тижні або місяці.

 

Читайте також: “Їх залякали” – Єфросиніна про те, що їй пишуть артисти, які замовчують війну

 

Але оскільки з’явилося розуміння, що конфлікт, ймовірно, триватиме довше, чиновники кажуть, що почали розглядати питання постачання, яке Україна могла б використати на пізнішому етапі.

У той час як чеський уряд  вже надіслав Україні танки радянських часів та бронетранспортери, ідентичні моделям, які вже використовує українська армія, німецькі танки знаменують новий рівень західного важкого озброєння у viйні.

Німеччина розглядає можливість відправлення легких танків Marder – бронетехніки, оснащеної протитанковими ракетами. Німецька оборонна компанія Rheinmetall повідомила, що може надати 100 таких танків, що зараз стоять на території фірми.

Політики також обговорюють, чи зможе Берлін аналогічно поставляти Україні важкі бойові танки світового класу Leopard. “У Rheinmetall, як повідомляється, є не тільки Marder, а й важча зброя”, – сказав голова європейського комітету Бундестагу Антон Хофрейтер із партії “Зелені”.

Вам також має сподобатись...