Новини

Туреччина виклала список своїх вимог щодо членства Швеції та Фінляндії в НАТО

Туреччина опублікувала список своїх конкретних вимог, щоб Анкара погодилася на членство в НАТО Швеції та Фінляндії.

Відповідне комюніке опублікувала урядова прес-служба.

Першим пунктом у вимогах є “конкретні гарантії” від Швеції щодо організацій курдів та гюленістів, які Туреччина вважає терористичними, зокрема, припинення їхньої політичної підтримки та фінансування.

До того ж, Туреччина заявляє, що Швеція надає підтримку зброєю курдської партії PKK/PYD, у тому числі постачає дрони та протитанкову зброю.

Водночас Туреччина вимагає скасування шведського ембарго та санкцій проти себе у відповідь на “легітимні дії Туреччини щодо захисту своїх міжнародних прав у Середземномор’ї та забезпечення сирійського кордону”.

Насамкінець останнім пунктом вимог Туреччини є “глобальна співпраця для боротьби з тероризмом”.

 

Читайте також: “Артемсіль” через бойові дії зупинила роботу: Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону

 

“Ми залишаємося прихильниками відчинених дверей НАТО, але вважаємо, що Альянс та країни-кандидати повинні співпрацювати для боротьби з тероризмом, як вони роблять в інших сферах.

Ми очікуємо від Швеції, яка подала заявку, принципових кроків та конкретних запевнень з питань безпеки, які турбують Туреччину”, – заявили у комюніке.

Зазначимо:

Туреччина стала єдиною країною-членом НАТО, яка висловилася проти прийняття Швеції та Фінляндії до Альянсу.

Неофіційно відомо, що президент Реджеп Тайіп Ердоган таким чином сподівається отримати певні поступки від США щодо продажу літаків і санкцій, накладених на Туреччину за купівлю російських С-400.

Вам також має сподобатись...