Розповідаємо про ті продукти, які часто змушують нас переїдати.
Солодощі, батончики і мюслі
Всі ці перекуси і солодкі десерти здатні відмінно утамувати відчуття голоду, але лише на короткий час.
Вони різко підвищують рівень глюкози в крові, який і знижується так само швидко, що веде до відновлення почуття голоду.
Кислі овочі та фрукти
Дивно, але факт. Корисний перекус яблуком або апельсином може зіграти злий жарт.
Яблука, особливо зелені, а також інші кислі овочі та фрукти (лимон, апельсин, мариновані огірки, квашена капуста та інші), дратують слизову, тим самим посилюють вироблення шлункового соку, а тому після них їсти хочеться ще більше.
Спеції
Не варто переборщувати зі спеціями і прянощами, якщо не хочете переїсти.
Перець, сіль, гірчиця, хрін, кріп, базилік, кориця та інші натуральні підсилювачі смаку не тільки роблять страви смачнішими, а й помітно підвищують апетит, що часто спричиняє переїдання.
Алкоголь
Всього три порції будь-якого виду алкогольних напоїв здатні викликати напад голоду, навіть якщо ви поїли лише кілька хвилин тому.
Справа в тому, що алкоголь впливає на певні гормони і нейромедіатори, що викликають почуття голоду, а ще спиртне знижує запас вуглеводів в організмі і подразнює слизову шлунка, підсилюючи вироблення шлункового соку.
Знежирений йогурт
Йогурт сам по собі не дуже ситний продукт, а якщо він ще й знежирений, то тим більше.
Вгамувати голод таким продуктом вдасться лише на дуже короткий термін, а в перспективі такий перекус може призвести до переїдання, адже щоб компенсувати відсутність жиру, в такий йогурт додають більше цукру, що тягне за собою посилення почуття голоду.
Фастфуд
Фастфуд має погану репутацію і вважається однією з основних причин ожиріння у всьому світі.
І не випадково: підсилювачі смаку змушують організм виробляти гормони дофамін і серотонін, які керують апетитом, в результаті викликають переїдання і навіть залежність.
Читайте також: Догляд за виноградом восени: поради досвідчених садівників
Макаронні і мучні вироби з вищого сорту борошна
Борошно вищого сорту, яке використовують для приготування пасти і борошняних виробів, очищене практично від усіх корисних поживних речовин, і все, що воно дає організму, – це прості вуглеводи і порожні калорії.
А отже, якою б великою не була порція макаронів або булочка, почуття голоду повернеться до вас дуже швидко.
Яєчні білки
Незважаючи на те, що яєчні білки є «безпечним» дієтичним продуктом, їх вживання провокує посилення почуття голоду.
Причина проста – оскільки в білку майже немає жиру і калорій, організм недоотримує необхідну енергію і речовини, а тому частіше просить їсти.
Суші
Здавалося б, що суші, які готуються з рису, морепродуктів, риби і овочів, навпаки, повинні добре насичувати організм і надовго втамовувати почуття голоду.
Але ні.
По-перше, суші готують з білого рису, в якому зовсім немає клітковини, а саме вона знижує відчуття голоду і допомагає не переїдати.
По-друге, суші дуже калорійні – один рол може містити близько 400-500 калорій.
Свою «роботу» також виконує і солоний соєвий соус, який викликає сильне почуття спраги, яке легко сплутати з почуттям голоду.